Eikös Mursi ole demokraattisesti valittu ?

Egyptin presidentti ei luovu vallasta: puolustaa omalla hengellään asemaansa
Keskiviikko 3.7.2013 klo 06.00 (päivitetty klo 06.07)


Egyptin presidentti Mohamed Mursi ei aio luopua vallasta
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

nousivat valtaa demokraattisissa vaaleissa.

Äänestä

Katainen ja Urpilainenkin nousivat valtaan demokraattisissa vaaleissa ja nyt moni haluaisi toimia vanhan itsenäisen Suomen puolesta, kun suma seisoo ja talous taantuu.

Äänestä

Egypti kuuluu maantieteellisesti ja poliittisesti Pohjois-Atlanttiin, joten Nato valitsee sinne kanavanvartijan, jota leikkimielisesti "presidentiksi" kutsutaan. Peruedellytys ko. tehtävään on selkänikamien laajat liikeradat ja matelijatyyppinen rakenne.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Vaalit oli kirjoitti:

Egyptin presidentti ei luovu vallasta: puolustaa omalla hengellään asemaansa
Keskiviikko 3.7.2013 klo 06.00 (päivitetty klo 06.07)


Egyptin presidentti Mohamed Mursi ei aio luopua vallasta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu