Vanhan viisaan????? puhetta!

" No, joka tapauksessa Suomeen lienee tulossa SS, Sipilän-Soinin hallitus. Myös natsi-Saksassa oli SS, Heinrich Himmlerin johtama Schutzstaffel (Suojajoukot). Toivottavasti oma SS:mme ei tule kokemaan yhtä kurjaa kohtaloa eikä saa historialta yhtä julmaa tuomiota kuin tuo Saksan SS. "

Voiko tällaista kirjoittava olla järjissään?
17106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ei voi. teksti on heikkolahjaisen evp aliupseerin näppikseltä. Kellokosken kenraali ei parempaan pysty vai mitä kapi?

Äänestä

sitä vanahetessa viisastuupi;

" Tosin minun on pitänyt ruveta pissaamaan istualtani WC:n pöntöllä, kun lääkäri on sanonut, että minkään suuren ja painavan nosteleminen ja käsissään kannatteleminen ei ole suotavaa;"

ettei tiputa tossuille.

Äänestä

Pakko myöntää, että tostuus eilen lipsahti. Uusi-ukki on aina homoillessamme päällimäisenä.

Äänestä
  • Ei noita inttiimejä tänne pitäs tuuva.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Ei noita inttiimejä tänne pitäs tuuva.

    Oi noita aikoja kun kapi munakarvojaan esitteli...

    Eipä ole ukko noista ajoista paljon nohevoitunut.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Oi noita aikoja kun kapi munakarvojaan esitteli...

    Eipä ole ukko noista ajoista paljon nohevoitunut.

    HO HOO, HO HOO!

    Äänestä

Pyydän nöyrimmästi anteeksi typeryyttäni. Ottakaa huomioon, että olen Rautavaaralla äpäränä syntynyt evp aliupseeeri. En pysty parempaan, vaikka parhaani yritän sivistyssanoja käyttäen ja hesaria kopioiden.

Äänestä
  • Kiitos kapi. Kerrankin olet rehellinen.

    Äänestä

  • Ostatko tänäänkin pää märkä Turskavaa.. Talvivaaraa? Tuulipuvut ja bullerot tekee vielä piiiitkän tilin Tursk. Talvivaaralla!

    Äänestä

  • Nainen pk-seudulta kirjoitti:

    Kiitos kapi. Kerrankin olet rehellinen.

    Rehellisyyttä pitää arvostaa. HO HOO, HO HOO!

    Äänestä

Joo, huono vitsi tuo minulta oli. Mutta onneksi sinne minun avaukselleni on tullut teiltä parempaa huumoria, jo hyvin monin viestein. Kun minun huumorintajuni ei riitä sen paremman huumorinne ymmärtämiseen, en ole niihin vastaillut, mutta silti olette jaksaneet jatkaa huumorin kukkastenne heittelyä, josta kiitos!

Mutta olisiko minulta parempi vitsi tämä, jonka siellä avaukseni yhdessä vastineessa esitin:

>>Enkä minä ole sydänvikainen, minulla on ollut vain sepelvaltimotauti, joka hoidettiin ohitusleikkauksella ja pidetään nyt kurissa lääkityksellä. Tuo vaivani ei juurikaan rajoita elämääni, jonka voi nähdä siitäkin, että jatkuvasti reissaan Suomessa ja maailmalla. Tosin minun on pitänyt ruveta pissaamaan istualtani WC:n pöntöllä, kun lääkäri on sanonut, että minkään suuren ja painavan nosteleminen ja käsissään kannatteleminen ei ole suotavaa;))<

No, olettehan tuohonkin vastailleet paremmilla vitseillä. ”Huumorintaju on henkevyyden puntari”, sanotaan, ja niinpä on taas punnittu niin minun kuin teidänkin henkevyyttänne.

Äänestä
  • Joo sinun "huumori" on juuri tuota kökköä aliupseerihuumoria. Sitä kait kuvittelit olevan mm. Kuuluisan munakarvakuvasi ja kuvan maissintähkä anuksessasi?

    Äänestä

  • Humoristi minakin kirjoitti:

    Joo sinun "huumori" on juuri tuota kökköä aliupseerihuumoria. Sitä kait kuvittelit olevan mm. Kuuluisan munakarvakuvasi ja kuvan maissintähkä anuksessasi?

    Ostit Sonnimies eilen ja tänään pää märkänä Turskavaaraa? Oli jo alle 0,13!!
    Nuppi tutisten jännitetään, pelastaako kylmä fuusio Turskavaaran nikkelin tuotannon.

    Äänestä

Taas kaposta on nykästy kölin alta, mennen tullen ja palatessa...;)

Äänestä

Munakarva-aliupseeri on tosiaan saanut taas koulutusta.
Turhaan vaan taitaa mennä oppi, ei rottakoululainen mitään opi.

Äänestä

Taas pistelehdin täällä, mutta eipä ole kommentoitavaa, joten so long, kuten intiaanit sanovat.

Äänestä
  • Osasko intiaanit ameriikkaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


timo k kirjoitti:

" No, joka tapauksessa Suomeen lienee tulossa SS, Sipilän-Soinin hallitus. Myös natsi-Saksassa oli SS, Heinrich Himmlerin johtama Schutzstaffel (Suojajoukot). Toivottavasti oma SS:mme ei tule kokemaan yhtä kurjaa kohtaloa eikä saa historialta yhtä julmaa tuomiota kuin tuo Saksan SS. "

Voiko tällaista kirjoittava olla järjissään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu