Haluan muuttua homoksi

voisitteko rukoilla että muutun homoksi.
1993
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Uskovat eivät rukoile saatanaa.

Äänestä
  • A!B2C3D4 lle. Voihan armottomuus. Ainahan uskovaiset ovat syyllistäneet heteroita homoiksi eihän tuo ole mitään uutta uskovaisten parissa.Helluntailaiset ja vapaakirkolliset ovat aina mielenköyhän elämänsä lisäksi uskoneet maailmalliseen valheeseen ja jatkaneet valhetta seurakunnissa.Ei kukaan voi ruveta muuksi mitä on paitsi soukkimielessä ja humalapäissään voi ihminen tehdä elämästään performanssin joka ei tietystikkään ole todellinen elämä vaan tarkoitettu niille typerille jotka eivät ymmärrä mieliala häiriöllisiä ihmisiä muuntumis leikeissään niinkuin uskovaisuuskin on.

    Äänestä

Kyllä se vaan homous kiinnostaa ei-uskovaisia. Hohhoijjaa. Sitten vielä syytätte uskovaisia aiheen esille tuomisesta.

Äänestä
  • Hoh Hoijaa lle. En normaalisti ota kantaa tällaiseen moskaan sillä jokainen tietää ettei nämä asiat ole niin yksinkertaisia että ruvetaan joksikin. Ei kuitenkaan se ihminen ole syyllinen vaan se henki mikä ihmistä johdattaa siihen häiriölliseen tilaan jossa tuollainen tyhmyys voi tulla esille. Sano hyvästit tuollaiselle ajattelulle ja rupea mieheksi joka huolehtii perheestään ja tulevaisuudesta.

    Äänestä

Kerrothan keskustelun aloittaja jos tuolla rukouksella alkaa olla vaikutusta? Nimittän jos se tehoaa niin tässähän joutuu vielä tarkastelemaan omaa maailmankuvaansa radikaalilla tavalla.

Äänestä

Muutu mieluummin poutapilveksi.

Äänestä

Eheytys on kiellettyä. Pysyttele vaan heterona, tai saat koko median silmillesi. Vai saisitko...?

Äänestä

Asia on kuule sillä tavalla, että homoksi (tai ainakin bi:ksi) tullaan homoilemalla.
Kun kerran uskaltautuu maistamaan sitä synnin hedelmää, niin pois pääsyä ei ole.
On se sen verran nannaa.

Suosittelen. Se tuo rikautta elämään.

Äänestä
  • Ent. hetero, nyt bi. lle. Ole vaiti tuollaisesta tyhmyydestä äläkä houkuttele ketään tuollaiseen sontaan. Tämä on vakava variutus.

    Äänestä

  • nimi merkki kirjoitti:

    Ent. hetero, nyt bi. lle. Ole vaiti tuollaisesta tyhmyydestä äläkä houkuttele ketään tuollaiseen sontaan. Tämä on vakava variutus.

    miestenbälinen seksi on ihanaa. Jokaisen nuoren kannattaisi kokeilla seksiä samaa sukupuolta olevan kanssa, edes kerran. itseasiassa lähes kaikki nuoret sitä myös tekevät.

    Äänestä

On vaarallista rukoilla tuollaista asiaa. Voi olla että eräänä päivänä löydät itsesi sängystä samaa sukupuolta olevan henkilön kanssa intiimissä teoissa.
Silloin varmasti muistat tämän viestisi vaikka olisit sen jo unohtanut. Mutta silloin sinun tulee muistaa että Jumala kuuli rukouksesi ja antoi sinun muuttua homoksi.
Mutta hän kuulee sinua myös nyt homona kun huudat Häntä apuun ja pelastamaan sinut. Niin muista tämä. "Sillä jokainen joka huutaa avuksi Herran nimeä, pelastuu."
Herra, jota huudetaan avuksi pelastukseksi, on Herra Jeesus Kristus.

Äänestä

Ok, jos haluat menettää miehekkyytesi, niin se on oma asiasi. Mutta älä sitten valita, jos vaikka satut paikalle esim. jossain tulipalotilanteessa, jossa vain erittäin miehekäs ja määrätietoinen toiminta pelastaisi perheen liekeistä, mutta sinulta vain puuttuu se tarvittava miehekkyys, ja koko perhe kuolee liekkeihin...

Äänestä

Ei siihen mitään rukouksia tartte. Hetkutat kävellessäs lantioitas ja pyörittelet persettäs, nii kiinnostus hinteil herää aivan taatusti. Ja sit ku annat jossai baaris tai pubis vanhojen hinttien robeloida veskis ittees ja silitel ahterias, nii ei mee kauan ku saat kunnol paksuu kovaa kankee hanuriis..

Äänestä

Oleminen homona voi tarjota paljon enemmän kuin eläminen harhaoppisessa helluntailaisuudessa.

Äänestä
  • Bi-seksuaalisuus on rikkaus ja etuoikeus. Voi rakastua teoriassa 100% ihmisistä.
    Se on paljon parempi kuin 50% jos on hetero.

    Äänestä

Jopa oli erikoinen rukouspyyntö.
Uskovaisen rukoiluun vastataan aina positiivisesti.
Uskovainen on ikäänkuin positiivari, pyörittäessään sitä yksinkertaisia ääniä päästävää vehjettään, apinan hyppiessä ja ilahduttaessa kansaa.
Sen vehkeen veivaaminen kuvaa sen rukoilua ja sen apinan hyppiminen narun päässä ... ? Uskoa, toivomista, uskoa toivomiseen, toivoa uskomiseen, molempia ? Usko on kuin autio kaupunki, usko on kuin lapsuuden usko ............ Usko on vaaleapartainen Usko!
Usko, Usko Toivonen! Hyvää päivää! Uskokaamme Uskoon! Uskokaa Uskon Uskoon! Uskokaamme Toivosen Uskoon!
Mitä on tämä tyhmä sananhelinä? No kun ! Nokun???
Jos uskonne olisi edes sinapinsiemeneen verrattavissa niin olisitte kunnon uskovaisia! Ettekö usko? Ettekö rukoile? Miksi sitten on vielä homoja? Ehkäpä juuri sinä itse olet homo? Yrität salailla sitä muilta?! Ei onnistu! JUMALAA et pysty hämäämään! Te uskovaiset ette hyväksy homoja, OMAA ITSEÄNNE, juuri teidän keskuudessanne rehoittaa homous! Yritätte hämätä seurakuntanne ihmisiä, menemällä valheavioliittoon mutta JUMALAA ETTE PETÄ!
Ette petä valheellisena "homokielteisyydällänne" JUMALAA, jos todella olette homoja. Homoudesta ei "parane"! Homot ovat erillaisia kuin me heterot! Homoiksi synnytään, niinkuin heteroiksikin! Homoudesta tai heteruudesta EI PARANNUTA! Jokainen on syntynyt sellaiseksi kuin on! Platon?
Viisautta vuosituhansien takaa?! Elinolosuhteet vuosituhansien takaa!
Vertaa aikaa ennen silloin ja vieläpä sata vuotta sitten. Tuhansia vuosia sitten jo ymmärrettiin ihmisen oikeaa luontoa ja vaikkapa isoa risteilylaivaa, jossa oli jo ennen jeesusjumalan (kunnioitan Jeesusta Kristusta, en jeesusjumalaa!) aikaa keskuslämmitys ja lämminuimala. Silloin jo, kun ihmisen luonnosta ymmärrettiin enemmän kuin nyt! Vielä tulee aika, jolloin homo ei ole haukkumasana! Itse olen hetero, sydänjuuriani myöten, mutta minua on aina, tai ainakin melko usein, haukuttu homoksi, vaikka en ole sellainen! Olen aina pitänyt vain naisista ja vaikken ole ikinä mennyt naimisiin ja saanut virallisesti lapsia, niin se ei tee minusta homoa. Minua verrataan johonkin uskovaiseen homoon, joka kulisseja ylläpitääksseen menee naimisiin ja saa lapsia.
Kulissien vuoksi! Mutta JUMALA TIETÄÄ TOTUUDEN!
Olen sellainen heteromies, joka ihastuu ja rakastuu moneen naiseen yhtäaikaa, on sängyssä niiden kaikkien kanssa ja sitten hetken rakastumisen jälkeen rakastuu taas uusiin naisiin, menettäen kiinnostuksensa niihin entisiin.
Yritin nuoruudessani pitää kiinnostustani vain yhteen naiseen, vaan ei onnistunut! Olen siis jollain tavoin verrattavissa homoihin, jotka eivät mahda luonnolleen yhtään mitään. Olen jopa ollut sängyssä lesbojen kanssa, jotka yrittivät olla miesten kanssa. Suuseksillä sain heille orkut mutta eivät henkisesti hyväksyneet nainen-mies suhdetta. Vaikka kuinka olin heille hyvä ja ymmärtäväinen, en voinut miehenä olla heille "elämänkumppani"/rakastettu.
Silloin ajattelin ihmisen syntyjä syviä, kun kesken heihin ihastumiseni, minulle lyötiin "portit kiinni"!
Homo on homo ja hetero on hetero!

Äänestä
  • Otin jo nuoruudessani sen asenteen, että kun en voi rakastaa vain yhtä naista, kuin vain jonkun määrätyn, lyhyen ajan, niin en etsi naista, jolle rupeaisin lopun ikääni maksamaan elatusmaksuja, JA VARSINKAAN!, etten tuottaisi kellekään mielipahaa!!!!!!! Nämä naiset, jotka olisivat voineet olla lapsieni yksinhuoltajia, heille annoin mahdollisuuden löytää jonkun toisen miehen, joka pystyy rakastamaan naistaan lopun ikäänsä!
    Teinkö väärin? En!
    Minua ei kaipaa kukaan!
    Olen testamentannut ruumiini tutkimuksiin jne. ja sitten poltettavaksi ja tuhkani levitettäväksi johonkin sopimaani paikkaan (se on vielä auki).
    Minua haukkuu jotkut homoksi, kun ei ole lapsia!
    Onko lapsien lukumäärä ratkaiseva? Ei
    En ole homo, mutta ymmärrän homoja, koska itsekin olen erikoinen!
    En olisi voinut olla hyvä aviomies, koska ihastuin jatkuvasti uusiin naisiin!
    Siitä seurasi, ettei minulla ole ainakaan tunnettuja lapsia.
    Ken tietää?
    Olin monen tytön sängyssä nuoruudessani, eikä siinä aina edes nimiä vaihdeltu!
    Minua suututtaa nämä "kulisseja" ylläpitävät JUMALAN LUOMAT homot, jotka täällä maan päällä elävät valheellisesti!
    He ovat syntitaakkansa pakoittamina uskomaan "parantumiseensa homoudestaan", mutta eivät he mahda parantumattomalle homoudelleen mitään! Säälin heidän vaimojaan!
    Hyväksykää homous, Jumalan tekona ja tahtona!
    Nyt kärsivät kulissejaan pitävien "uskovaisten" homojen vaimot miehiensä yllättävästi esille tulleista "homokulissiavioliitoistaan"!
    Minusta tämä koko systeemi on väärää ja väärin!
    Homous on Jumalasta!
    Homoudesta parantuu yhtä vähän kuin ulkonäöstään!
    Homoudesta ei parannu!
    Tiedän sen, koska jo pienestä pitäen itse ihailin naiskauneudesta!
    Minua ei kukaan voisi ikinä "parantaa" siitä rukoiluilla tai muilla kristillisillä hokkuspokkus-aivopesuillaan!
    Kysykää jonkun "homoudestaan parantuneen" seksiunista?
    Mitä "parantunut" kertoo?
    Näkikö seksiunta naisesta?
    Parantunut?
    Haistakaa .........!
    Homo on aina homo, siitä ei "parannuta"!
    Ainakaan minun seksiuniani naisiin, ei kukaan ikinä koskaan voisi vaihtaa mihinkään muuhun!
    Voisitte saada homon tykkäämään vaikkapa lehmistä!
    Aivopesua!
    Miltä tuntus panna lehmää?
    Homohan pitäisi antihomo kursseillanne opetella kohdistamaan seksiviestinsä johonkin muuhun kuin samaan sukupuoleen!
    Ammuu!
    Röh höh!
    Haistakaa ...... !
    Ootte hulluja!
    Ei Jumala aina tahtonut tehdä lähimmäisiänne teidän mielienne mukaisiksi!
    Yrittäkää nyt ymmärtää se!

    Äänestä

  • Unohdin sen kirjoitti:

    Otin jo nuoruudessani sen asenteen, että kun en voi rakastaa vain yhtä naista, kuin vain jonkun määrätyn, lyhyen ajan, niin en etsi naista, jolle rupeaisin lopun ikääni maksamaan elatusmaksuja, JA VARSINKAAN!, etten tuottaisi kellekään mielipahaa!!!!!!! Nämä naiset, jotka olisivat voineet olla lapsieni yksinhuoltajia, heille annoin mahdollisuuden löytää jonkun toisen miehen, joka pystyy rakastamaan naistaan lopun ikäänsä!
    Teinkö väärin? En!
    Minua ei kaipaa kukaan!
    Olen testamentannut ruumiini tutkimuksiin jne. ja sitten poltettavaksi ja tuhkani levitettäväksi johonkin sopimaani paikkaan (se on vielä auki).
    Minua haukkuu jotkut homoksi, kun ei ole lapsia!
    Onko lapsien lukumäärä ratkaiseva? Ei
    En ole homo, mutta ymmärrän homoja, koska itsekin olen erikoinen!
    En olisi voinut olla hyvä aviomies, koska ihastuin jatkuvasti uusiin naisiin!
    Siitä seurasi, ettei minulla ole ainakaan tunnettuja lapsia.
    Ken tietää?
    Olin monen tytön sängyssä nuoruudessani, eikä siinä aina edes nimiä vaihdeltu!
    Minua suututtaa nämä "kulisseja" ylläpitävät JUMALAN LUOMAT homot, jotka täällä maan päällä elävät valheellisesti!
    He ovat syntitaakkansa pakoittamina uskomaan "parantumiseensa homoudestaan", mutta eivät he mahda parantumattomalle homoudelleen mitään! Säälin heidän vaimojaan!
    Hyväksykää homous, Jumalan tekona ja tahtona!
    Nyt kärsivät kulissejaan pitävien "uskovaisten" homojen vaimot miehiensä yllättävästi esille tulleista "homokulissiavioliitoistaan"!
    Minusta tämä koko systeemi on väärää ja väärin!
    Homous on Jumalasta!
    Homoudesta parantuu yhtä vähän kuin ulkonäöstään!
    Homoudesta ei parannu!
    Tiedän sen, koska jo pienestä pitäen itse ihailin naiskauneudesta!
    Minua ei kukaan voisi ikinä "parantaa" siitä rukoiluilla tai muilla kristillisillä hokkuspokkus-aivopesuillaan!
    Kysykää jonkun "homoudestaan parantuneen" seksiunista?
    Mitä "parantunut" kertoo?
    Näkikö seksiunta naisesta?
    Parantunut?
    Haistakaa .........!
    Homo on aina homo, siitä ei "parannuta"!
    Ainakaan minun seksiuniani naisiin, ei kukaan ikinä koskaan voisi vaihtaa mihinkään muuhun!
    Voisitte saada homon tykkäämään vaikkapa lehmistä!
    Aivopesua!
    Miltä tuntus panna lehmää?
    Homohan pitäisi antihomo kursseillanne opetella kohdistamaan seksiviestinsä johonkin muuhun kuin samaan sukupuoleen!
    Ammuu!
    Röh höh!
    Haistakaa ...... !
    Ootte hulluja!
    Ei Jumala aina tahtonut tehdä lähimmäisiänne teidän mielienne mukaisiksi!
    Yrittäkää nyt ymmärtää se!

    Tämä on ryssien omistuksessa oleva palsta!
    Älkää unohtako sitä!
    Jokerit on nyt ryssien!
    Älkää unohtako sitä!
    Haluutko ryssäksi?
    Ryssä haluu Suomen!
    ISÄNMAAMME!
    Tiesitkö sitä?
    Myy Perkele Suomi ryssille Saatana!
    Suomen Valtion Kirkko aloitti tuon trendin!
    Suomen Valtion Kirkko on pettänyt meidät!

    Erotkaa Saatana koko Kristinuskosta!

    UKKO YLIJUMALAMME on meidän suomalaisten Jumala!
    Isiemme Jumala!
    Mitä tulee idästä?
    (Rikollinen Putin on rikollinen, mafian, venäläisen, pomo, rikollinen)
    Mitä tulee idästä?
    Mitä tulee lännestä?

    LIITY SAATANAN SUOMI NATOON!!!
    HETI JO HUOMENNA!!!

    vENÄJÄN KOIRAT TAPPAA TOTUUTTA PEITELLÄKSEEN!
    mÄÄ OLEN hÄMÄHÄKKIMIES pERKELE (Totuutta peitelläkseni?!......

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kiitos etukäteen kirjoitti:

voisitteko rukoilla että muutun homoksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu