KAIKKI EIVÄT VOI OLLA SAMANARVOISIA!!!

björn

Niin se vaan on. Kommunistit valittaa jopa linnanjuhlista, että ne ovat elitistiset. No, niinhän ne ovat, ja onneksi ovat. Pitäisikö teitä juoppoja kommunisteja ottaa pilaamaan sivistyneet juhlat?? Minusta ei. Ja kommunistien logiikalla juhliin pitäisi käskeä vain työläisiä!!! Äly hoi!!


Kommunistit saavat työstään järkyttävän hyvää palkkaa, ja riistävät firmojen johtajia, jotka ottavat vastuun yrityksensä surkeista työntekijöistä!!! Ja niistä saamattomista työläisistä ei pääse kirveelläkään eroon!!! Eli KIITOS VAAN KOKOOMUS!!!! Joka on nykyään työläisten puolue!!! Ja 95% tuntemistani työläisistä äänestää kokoomusta.


Ja pääomatuloveroa EI SAA NOSTAA. Koska siinä riistetään PIENYRITTÄJIÄ, joilla menee huonosti muutenkin. Mielestäni pitäisi palauttaa varallisuusvero!!! (Demarit poisti sen s**t*n*.) Ja kehitysyhteistyö lopetettava!! Siinä menee duunarit teidänkin rahoja, ja rahat menee Afrikan johtajille ja kapitalisteille!!! Samaten EU maksut heti lopetettava!!! Sama juttu, johtajille, ja pankkiireille menee rahat, senttiäkään ei ole mennyt maaseudun köyhille!!!


Olen RKP:n jäsen, esikuviani ovat Risto Ryti, Björn Wahlroos ja K. J. Ståhlberg.

7

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Just just...

      Kuulostatkin kyllä ihan perus suomenruotsalaiselta. Kommunistit on juoppoja ja työläiset vain kuluerä yrityksille ja kaiki työntekijät ovat tietenkin vaikeita tapauksia jotka vain riistävät työnantaja reppanaa, silleenhän se just menee, onnea ja menestystä vain sinullekin!

      • Rauhaa ja solidaaris

        Sosialistisen NL:n tuki ja kansansivistys on se joka nosti Suomen sotien jälkeen fasistisesta agraaritakapajulasta maailmalla arvostetuksi demokraattiseksi teollisuusmaaksi. Hyvinvointi ja koko kansan koulutusyhteiskunta luotiin idänkaupan ja neuvostoystävien avulla ja varassa.


    • Kommunismi ooon....

      Kommunismi onkin yksi pahimmista aatteista maanpäällä. Aikanaan sodassa olleet sukulaiseni tapasivat sanoa, että kaikki kommarit joutaisivat hirteen... Stalin ja Lenin olivat yhtä pahoja murhaajia kuin Hitler. Oikeastihan Stalin oli samanlainen vainoharhainen hullu kuin Hitler ja Lenin aiheutti nälkää. Jos Venäjän tsaarien aikaan oli nälänhätää, se paheni vain Leninin mukana, mutta tätä te kommarit ette usko, koska olette mitä olette....

      • Koroljov

        "Stalin ja Lenin olivat yhtä pahoja murhaajia kuin Hitler."

        Eivät ainakaan murhatilastojen perusteella.

        "Oikeastihan Stalin oli samanlainen vainoharhainen hullu kuin Hitler ja Lenin aiheutti nälkää."

        Stalin oli epäilemättä vainoharhainen (joskaan ei hullu), mutta Leninin aikaisen nälänhädän aiheutti Venäjän sisällissodan aikaansaama sekasorto, ei Lenin itse.

        "Jos Venäjän tsaarien aikaan oli nälänhätää"

        Sekään ei johtunut tsaarista, vaan ensimmäisestä maailmansodasta.


    • Niinno...

      Niin oli suomessakin siihen aikaan puutetta ruoasta eiä täällä ollut kommunismia. Eli mistä päättelet, että se nälänhätä välttämättä liittyi siihen kommunismiin. Ja onko sinulla muuten kokemusta neuvostoliitossa asumisesta, minulla nimittäin on, olen syntynyt neuvostoLatviassa. Te suomipellet luulette aina tietävänne kaiken neuvostoliitosta ja venäjästä, silti harva on edes käynyt saati asunut siellä, eli ei kannata puhista siellä isin läppärillä kun ei mistään mitään ymmärrä!

      • noonii....

        "Ja onko sinulla muuten kokemusta neuvostoliitossa asumisesta, minulla nimittäin on, olen syntynyt neuvostoLatviassa."

        No eihän Neuvostoliittolaiset itse tietenkään tienneet maansa asioista, joten siinä suhteessa tuskin sinulla sen syvempää tietoa on. Eiväthän aikoinaan natsien keskitysleirien naapurissa asuneet tienneet mitään leireistä, vaikka Amerikassa ja Englannissa niistä tiedettiin hyvin. Ja nälänhätää itsenäisessä suomessa ei ole ollut koskaan.


      • Koroljov

        "Niin oli suomessakin siihen aikaan puutetta ruoasta eiä täällä ollut kommunismia."

        Aliravitsemus oli Suomessa vielä arkipäivää maailmansotien välisenä aikana, eikä vain köyhimpien keskuudessa; siksipä Suomen talvi- ja jatkosodan sotilaat olivatkin niin surkean alamittaisia ja luustoltaan epämuodostuneita verrattuina nykysuomalaisiin.

        "Eli mistä päättelet, että se nälänhätä välttämättä liittyi siihen kommunismiin."

        Ainakaan 1930-luvun suuret nälänhädät Ukrainassa ja muualla Neuvostoliitossa eivät liittyneet yksin neuvostojärjestelmän sisäiseen luonteeseen vaan myös finanssikeinottelijoiden vastuuttomuudesta (vrt. 2008) alkuunsa saaneen suuren maailmanlaman vaikutuksiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      84
      6955
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3741
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      44
      3268
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2492
    5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      204
      2207
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      121
      2168
    7. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      40
      2142
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2099
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1788
    10. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      18
      1664
    Aihe