Olen tämmöinen tavallinen suomalainen nainen, äiti. Ennen kaikkea äiti. En ole kuvankaunis julkkisnainen vaan tavallinen viehättävä nainen. Olen arkinen ahertaja, riittäisikö se sinulle? Vai mitähän oikein haet?
en ehkä täyttäisi kriteerejäsi
jopa tylsä
16235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
ollaan parhaita. Minä en ole ollenkaan tylsä, oikeastaan juuri päinvastoin. :)
naista joka ei ole synnyttänyt lapsia toiselle miehelle
Et eroa muista mitenkään. Inhottaa kun naiset tituleeraavat itseään ennenkaikkea äideiksi. Eivät miehet äitiä halua vaan ystävän, rakastetun ja rakastajattaren. Muutenkin säälittävää jos nainen ei ole muuta kuin äiti. Sehän tarkoittaa että elää vain lastensa kautta ja oma minuus ja persoonallisuus puuttuu. Tavallisuus on iso miinus ja tylsä ominaisuus. Et riitä.
No jos lasten isä jättää kaiken vastuun naiselle niin eipä siinä ehdi enää paljon muuta tehdä kuin töissä käydä ja lapsista huolehtia. Sen tietää sellainen jolla on kokemusta asiasta.
idiootti pennut vastaa täällä
Olen samaa mieltä.
Nainen olkoon ensisijaisesti nainen, vaikka äiti onkin. Äitiys on yksi maailman upeimmista asioista, mutta äiti on äiti vain lapsilleen.
Monta kertaa ollaan niin äitejä, että se naiseus unohtuu kokonaan ja väittäisin, että se on yksi syy, miksi pitkissä suhteissa kipinä katoaa.
Mistä sitä aikaa otetaan naisena olemiselle jos elämä on pelkkää työtä ja kotityötä ja lapsista huolehtimista?
Hyvänen aika, jos olet naiseksi syntynyt, niin olet nainen koko ajan. :D
No niinhän minä olenkin. Joku vaan veti heti aloituksestani johtopäätökset "sillä ei ole elämää" kun kirjoitin ennen kaikkea äiti. Sanotaan vaikka niin että käytän vapaa-aikani lasten hyväksi, touhuan heidän kanssaan yms. se ei mielestäni ole pois naiseudestani. Mutta esim. baareissa en kulje ja siksi olen tylsä. Saattaa kuitenkin löytyä sellainenkin mies joka haluaa tälläisen tavallisen naisen, joka käyttää aikaansa kotona ei baareissa juoksemiseen.
Elämä on sellaista minkälaiseksi itse olet sen halunnut tehdä. Pakko ei ole hankkia lapsia ja kotityöt voi jakaa. Viisailla on hauskempaa.
Kenen kanssa jakaisin kotityöt, lasten kanssa vai?
Pitää lastenkin osallistua kotitöihin vai aiotko tehdä niistä ihan avuttomia?
Olen kanssa sitä mieltä että en halua naista jolla on jo lapsia.
Itse en myöskään miestä jolla on jo lapsia entuudestaan. Oli ne sitten miehellä tai eksällä. Anteeksi, mutta omani on jo iso joten ei kiitos alle kouluikäsille.
Voi voi...tuollaista ei pitäisi kysyä täällä koskaan. Olen äiti ja omaan ihanan miehen ja lapset, no vähän villikkoja mutta kuitenkin. Saan todella loistokasta hm..no sitä joka ilta siis ihan joka ilta ja päivälläkin. Paitsi tiet. kun on pakko pitää väliä. Mies käy ihan kuumana koko ajan jne. Täällä kirjoittelen huvikseen ja antaahan se petiinkin tää kirjoittelu oman
lisänsä. Olen ylpeä äiti, eikä mun tarvi keneltäkään kysellä, haluaako joku mua äitiä. Monet miehet katselee haluten perään, kun huumori on kohillaan, enkä nyt ole mikään kaunotar. Hyvät perät ja
silleen kyllä on. Repikää siitä :)
Katsella voi monella tapaa, ihmetellen, kauhistellen, naureskellen, pilkaten, oletko ihan varma millä mielellä ne sun periä katselsee ?
ihan varma millä tavalla, kehuneetkin ääneen osa :)