Karaokebaari Sankaritar

karamia3

Kuinka teidän kohdalla on palvelu sujunut ko ravintolassa?
Itse lähdin avoimin mielin tuttavien suosittelemaan paikkaan
mutta pettymy oli valtava.
Baaritiskille ei meinannut päästä ilman että käytti kyynärpää
tekniikkaa ja ulko-ovesta tulevat meinasivat tulla suoraan niskaan.
Itkua, huutoa ja raivoavia ihmisiä.... Todella mukavaa katseltavaa/
kuunneltavaa.
Onko siis tämmöinen meno yleistä vai kannattaako
jättää käynti tähän yhteen kertaan?

18

7434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hsdghgshg

      kannattaa lopettaa se ylenpalttinen dokaaminen ja mennä vaikka töihin.

    • ovimikko1

      Jaah ovella siellä olleena en kyllä ole tuollaista käytöstä niinkään nähnyt että asiakkaat huutaa, itkee ja raivoaa. No jokaisella oikeus mielipiteeseensä.

    • petetty6

      Samankaltaiset kokemukset ja jatkuva poliisien käynti paikassa vielä päälle. En suosittele!

      • utelias tietämään lisää

        Voisikohan saada huvikseen selvitystä jatkuvasta poliisien käynnistä. Viime puolen vuoden aikana kerran käynyt poliisit tarkistamassa ravintolan, joka on aika normaali käytäntö. Eli ei taida ihan ramppausta olla:)


    • Naapurinlikka

      Paikallisten juoppojen kokoontumispaikka! Tappeluja harva se ilta.

      • selvinpäin-kuukausia

        Missähän päin naapurinlikka asustaa? Näköetäisyydellä kun ei oo yhtään asuntoa. Vai kuuluuko likka oletettuihin paikallisiin juoppoihin ja tappelijoihin? Sankaritar on ehdoton Leppävaaran ykkösmesta! Eipä muihin baareihin näy jonoja.


      • Anonyymi

        Tosi kuin viski


    • Käynytvuodesta2013

      Pitkälti Läkkitorin liepeillä sijaitseva Kapakka jossa lauletaan niin ikään Karaokea. henkilökunta mielestäni tiskin takana ystävällistä mutta paikka täynnä räjähdysherkkiä lähiön väkivaltaisia miehiä. En suosittele menemään provosoimaan, tuntuu että olen jossain älyvapaavyöhykkeellä käymässä. Järjestyksenvalvojat eivät puutu kovin jämerästi häiriköitten huuteluihin vaan toiminnan paino on enemmän siinä mitä paloturvallisuussääntöjen mukaan saa pitää väkeä sisällä samaan aikaan. Järjestyksenvalvonnasta vastaa siis FF-security Oy https://www.finder.fi/Turvallisuustuotteita turvallisuuspalveluja/FF-Security Oy/Vantaa/yhteystiedot/1602433?edsacid=ofs-fonectafi-profile
      Paikan omistaja on kuulemma ihan mukava tyyppi.
      Asiakkaat ja järjestyksenvalvojien liian korkea puuttumiskynnys ja sormien lävitse katsominen on enemmän se ongelma tässä kapakassa.

    • HaluutSieMoraa

      Oliko siellä jokin aika sitten viuhunut Mora?

      • Asd32193

        Ei oo viuhunu.


    • Leppävaarasta

      Ihan kamalia ovat paikanomistaja ja niiden jengi, myös portsarit ovat ylimielisiä ja väkivaltasia. Asiakaskunta kamalia juoppoja. Todella surkea paikka.

    • Aikanäyttää

      Kävin lauantaina pyörähtää, uus lähi baarini, hirmu härdelli päällä, huutoa ja tappelua pihalla! Poket ei saanu asiaa loppumaan!
      Liian kovaa musiikki, muute varmaan ihan jees!?

    • Ninnu-89

      Onko silminnäkijöitä näistä tappelu pukareista?
      Mieheni lähti jo aikaisemmin, mä jäin vielä sinne. Lähtiessä pois, toinen näistä tönäisi mua seinään päin, nyt olkapää ollut kipeänä. Mieheni lupasi hoitaa asian, mut ei mitään hajua kuka se on?
      Suht iso, ei hiuksia. En oo ennen nähnyt.

      [email protected]

    • neveragain123

      hirveä paikka .joku mies tuli suoraan ehdottelemaan vessapanoja.kokopäiväjuoppoja talo täynnä.en mene enään ikinä.

    • eienääsinne

      Karmea läävä. Juoppoja huoria ja narkkeja koko mesta täynnä. Jatkuvasti poliisi paikalla.

    • rt5gtgrh54545

      No jos noihin paikkoihin menee niin kannattaa varautua siihen että meno ei ole
      niin kovin sivistynyttä aina.. kuppilat on kuppiloita..

    • kävinjoskus

      ketä siellä nykyään kanta asiakkaita ? Kävin siellä remontin aikoihin ja sen jälkeen.aina samat naamat

    • Anonyymi

      Paska paikka jossa rikotaan jatkuvasti lakia.
      Asiasta tehty ilmoitus 🙂

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      17
      2504
    2. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      208
      1879
    3. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      58
      1515
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      102
      1501
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      49
      1426
    6. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      198
      1279
    7. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      94
      1170
    8. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1085
    9. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      17
      995
    10. Kaupunginjohtaja ja kehitysjohtaja erotettava !

      Mokia tulee mokien perään. Nyt viimeksi tämä valtavaa mainehaittaa aiheuttanut päätös häätää Mikkeliläiset asukkaat pako
      Mikkeli
      136
      878
    Aihe