KOIRA VARASTETTU VIHDISTÄ

koiran1

Keeshond rotunen 3-vuotias koira varastettiin tänään 9.7.2013 vihdissä, haimoossa, sillä välin kun omistajat olivat töissä. Koira oli hihnassa ulkona, toisen sekarotuisen koiran kanssa, mutta toisen omistajan tullessa kotiin, oli keeshond rotuinen koira varastettu. Hihna oli irrotettu ja laitettu nätisti peräkärryn laidalle, jota koira ei itse voi tehdä.. tietääkö kukaan tai onko nähnyt ketään jolla on ollut HARMAA PYSTYKORVAINEN KESKIKOKOINEN KOIRA.

6

349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • peppi l

      Facebookiin nyt kuvaa äkkiä, niin saadaan rosvot kiinni.

    • koiran1

      on facebookissa jo 454 jakoa kyseiseen kuvaan, mutta ei ainakaan vielä tunnu auttavan..

    • ..................

      Ei millään pahalla, mutta kuka jättää koiransa hihnaan pihalle työpäivän ajaksi? Oli se keeshondi taikka joku muu. Vastuutonta. Ja kyllä, jaoin ilmon facebookissa. Siltikin ihmettelen, kuka hullu koiria jättää tuolla lailla valvomatta- Ei ole uusi ilmiö varkaudetkaan.

      • jopotijapatijaajuu

        taitaa edellisen kirjoituksen takana olla taas keski-ikäinen vihtiläinen mies...


    • ..asd

      Ja ei millään pahalla. Todella monet pitävät koiria päivät pitkät vapaana/ tai hihnassa. Miksi pitää koiraa kuumassa sisällä jos asuu maalla eikä ole aavistustakaan että joku tulisi pihatietä pitkin pihaan asti kyttäämään onko siellä kaikki okei? Ja kun siinä samassa talossa on kaksi koiraa, ja toinen jota ei varastettu on ollut jo vuosia siinä pihalla kiinni ilman mitään varkauden pelkoa. Niin kai sitä ajattelee että toinenkin koira siinä samassa menee.

      • Remminpäässä1

        Ja ei tosiaankaan millään pahalla. Vaikka syrjässä asun en siltikään jättäisi koiraa ulos työpäivän ajaksi jos kotona ei ole ketään. On siellä ulkona muitakin vaaroja kuin varkaat esim petoeläimet. Miksi ottaa riskiä, että koira joutuu vaaralle alttiiksi. Sisälle pystyy järjestämään koiralle viileää ja voi olla viileämpääkin kuin ulkona hellesäällä.Mutta ei tosiaankaan millään pahalla varastetun koiran omistajaa kohtaan, kaikenlaista voi sattua eläinten kanssa ja onhan meillä oikeus odottaa, että kanssaihmiset kunnoittavat omaisuuttamme. Toivottavasti koira löytyy.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      55
      5902
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4735
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4372
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4151
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      95
      3761
    6. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2463
    7. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2369
    8. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2099
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      4
      1319
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1229
    Aihe