Olen pistänyt merkille että mattoja.fi verkkokauppa vedättää asiakkaita jatkuvilla alennuksilla jotka eivät ole siis oikea ale vaan mattojen hinta on vedätetty ylös jotta niitä voidaan myydä jatkuvasti "tarjouksella".
Yritys ystävällisesti vielä kertoo kaikki kampanjansa Facebook sivuillaan https://www.facebook.com/mattojaa , josta käy selväksi "nyt vain" kampanjan jatkuneen yhtäjaksoisesti marraskuusta 2012 jolloin se ilmeisesti on avannut kauppansa tähän nimenomaiseen päivään jolloin viikon alennus oli "uskomattomat" -40% jo monetta kuukautta. Eli siitä vaan edullisille ostoksille ostamaan aleprosentteja "halvalla".
Kuluttajaviraston sivut kertovat yksiselitteisesti:
"Pitkään jatkunut alennusmyynti merkitsee alennettujen hintojen muuttumista kauppapaikan pysyviksi hinnoiksi. Siksi alennushintailmoittelu ei voi olla jatkuvaa.
Kalenterivuoden aikana alennusmyyntejä voi olla yhteensä korkeintaan kolme kuukautta. Yhtäjaksoisesti alennusmyynti saa kestää enintään kaksi kuukautta. (
MAO:204/04, MAO:654/09,MAO:655/09)
mattoja.fi huijaa tarjouksilla
6
7280
Vastaukset
- 2. vesiperän vetänny
Vetävät nenästä, höplästä sekä vielä matonkin jalkojen alta, ne hyväkkäät!
- Kyösti64
Hieman on omituista meininkiä, mutta halvalla näyttäisivät matot lähtevän.
- lsgrn
Kannattaa tilata matot tuolta
http://www.lanka-tekstiili.fi/
Kotimainen pienyritys joka valmistaa matot itse. - mattoja.fi
Y-tunnus: 0617530-3
Toiminimi: Pohjanmaan Kudos Oy
Verovelkatieto: Maksamatonta verovelkaa on vähintään 10 000 euroa.
Ilmoitusten laiminlyönnit: On rekisteriin merkittyjä puutteita kausiveroilmoituksen antamisessa.
Lähde: www.ytj.fi
Voi olla ettei passaa palauttaa jos yleensäkään mitään tuolta saa tilattuaan. - edelleen
Y-tunnus 0617530-3
Toiminimi Pohjanmaan Kudos Oy
Aputoiminimi
Verovelkatieto Maksamatonta verovelkaa on vähintään 10 000 euroa.
Ilmoitusten laiminlyönnit On rekisteriin merkittyjä puutteita kausiveroilmoituksen antamisessa. - Anonyymi
Minä en saanut tilaamiani mattoja, koska valmistaja ei saanut mattoihin tarvittavia lankoja. Odotin toista kuukautta, ja kun sitten rupesin kyselemään, tuli ilmi, että mattoja ei pystytä toimittamaan. Nyt sitten yritän saada tilauksen yhteydessä maksamiani rahoja takaisin. Hyvitys on kuulemma tehty kaksi viikkoa sitten, mutta vieläkään ei rahoja näy tililläni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061