Vihtavuorella vellihousuja !

Miksei ole kiinnitetty paksu kettinki sen savuavan kontin ympärille ja vedetty kauemmaksi tehtaasta - on jo muutaman tunnin lähettänyt savumerkkejä....
olisiko liian yksinkertaista?
13106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Robotilla vaijerit ympärille ja menoksi.

Äänestä

Räjäyttäisivät koko tehdasalueen, kun tehdasta ollaan jo muutenkin sulkemassa pysyvästi lähiaikoina.

Äänestä

Miksei ole kiinnitetty...
Vihtavuorella ollaan pikkusen fiksumpia kuin aloittaja.
Ne älyää,että voi pamahtaa ja vitun lujaa.

Äänestä
  • Ketjut kontin kulmiin ja kopterin vissillä maasta irti. Lähtee pehmeesti ja joutuin vaikka järveen.

    Siellä on kuulemma 200 konttia mikä ylittää lupamäärät. Liäksi yhtiön johto ei tiedä kaikkien konttien sisältöä kun niita kuskataan mistä sattuu.

    Äänestä

  • tosi fiksua kirjoitti:

    Ketjut kontin kulmiin ja kopterin vissillä maasta irti. Lähtee pehmeesti ja joutuin vaikka järveen.

    Siellä on kuulemma 200 konttia mikä ylittää lupamäärät. Liäksi yhtiön johto ei tiedä kaikkien konttien sisältöä kun niita kuskataan mistä sattuu.

    normi suomee.

    Äänestä

Eihän tohon tarvitata kun trukki ja joku kuskiksi! Ei voi olla niin vaikeeta...

Osaava kuski olisi jo ajat sitten siirtänyt sen, menee 10 sekunttia koko hommassa.

Äänestä

Kyse ei ole mistään feikki räjähdys aineista joita nestekaasu leimaukset ovat tehty elokuvissa. Kyse on ihan aikuisten oikeesti räjähdysaineista.

Äänestä

"Tilanne" on jo ohitse. Pesuainesammio on nyt täytetty vedellä ja vesihöyryä ei enää muodostu. Sammiota ollaan siirtämässä sivuun muista sammioista.,

Meidänkin työpaikalla on samanlaisia jätekehitesammioita. EI ne räjähdä missään olosuhteissa. Älytön rumba yhden pesuainesammion takia.

Äänestä
  • kun kaikki odotti vesi kielellä, että mojahtais nyt!

    Äänestä

  • Kontin lämpö on nyt 40C kun se pahimmillaan oli 65C. Meillä on saunassa yleensä 80C, eikä puolta kaupunkia silti tarvitse evakuoida.
    No, mutta parempi noin päin että oltiin turhan varovaisia.

    Äänestä

  • jfknkhjlömjjlöö kirjoitti:

    Kontin lämpö on nyt 40C kun se pahimmillaan oli 65C. Meillä on saunassa yleensä 80C, eikä puolta kaupunkia silti tarvitse evakuoida.
    No, mutta parempi noin päin että oltiin turhan varovaisia.

    osataan hoitaa kiuasta lämmittävää ydinreaktoria oikein.

    Äänestä

  • No teillä kirjoitti:

    osataan hoitaa kiuasta lämmittävää ydinreaktoria oikein.

    Luukkua pienemmälle, niin palaa hitaampaa. Luukkua suuremmalle niin palaa nopeammin. No aina siitä kivikontista tulee niin lämmin, että sitä pitää kuitenkin vedellä jäähdytellä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


vetäkää se sivuun kirjoitti:

Miksei ole kiinnitetty paksu kettinki sen savuavan kontin ympärille ja vedetty kauemmaksi tehtaasta - on jo muutaman tunnin lähettänyt savumerkkejä....
olisiko liian yksinkertaista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu