tuskaa.. Koska olen kirjoittanut sinulle niin monesti tänne. Ja jos käyt täällä lukemassa näitä, niin olet varmasti huomannut kirjoitukseni.. Ja jos olet kirjoittanut tänne, niin joko en ole osannut yhdistää mihinkään tekstiin itseäni tai olen täysin sokea. En halua tietää mitään muuta kun sen, että sillon kun nähtiin ekan kerran toisemme, niin leimahtiko sinun sydän tuleen?? Ja tiesit, että toi se on mitä olet odottanut koko elämän. Minun sydän roihuu niin kauan kun poistun tästä tietoisuudesta tonne toiseen ja varmaan vielä sielläkin.. Niin monta kertaa näin sinut ja juteltiin pakoliset, enkä ikinä uskaltanut pyytä sinua ulos.. Ja nyt harmittaa kun olet hävinnyt, enkä löydä sinua mistään.. Enkä tiedä kun etu nimesi ja sinä et tiedä ess minun nimeäni.. Mut joo..
huutaa
Sydän
101019
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Oletko nainen vai mies? Kaippa meitä on useampikin tällä maankamaralla.
Mieshän minä olen.. Ja lisäys edelleseen viestiin sen verran vielä, että tuntuu siltä että olemme syntyneet tännä odottamaan jotain suurta! En sitten tiedä mikä se on?? =)Joillekin se voi olla raha tai jotain muuta. Minulle se on rakkaus! Isolla R:llä..
Kaikkea hyvää sinulle. Olen asioista aika paljon samaa mieltä :)
Mihin mä voisin kadota?Tai kukaan ylipäätään?Kuinka voi olla mahdollista ettet löydä häntä enää?Mistä voit tietää,onko juuri se oikea lukenut sun kirjoituksia kun hän ei edes tiedä nimeäsi??!!
Ehkä tietää. ja on vähän semmoinen (koulukiusatun) olo.
Voikun tietäisin sen.. =) Ja ite kun en tiedä ku hänen etunimen mikä oli hänen nimilapussa työpaikallaan, niin sen perusteella on aika vaikeeta löytää ketään.. Ja varsinkaan kun hän ei ole enään töissä siellä missä oli ennen. Ja enhän voi olla varma tietäisiköhän minun nimeni..? Mutta olettaisin niin.. Olis kiva päästä vaihtaa ajatuksia hänen kanssa.. Voi kun pääsis ajassa taaksepäin, niin pyytäsin hänen numeroa.. =) Ja jos ihmettelet vielä miks en kysynyt sitä numeroa ikinä.. Vastaus on helppo: Jos oon odottanut häntä koko elämän, niin en haluu kuulla hänen suusta jotain sellaista, että sore oon jo varattu tai jotain muuta.. =) Mutta olisinpahan saanut mielenrauhan ainenki..
Paljon ihmisiä, mutta en ole koskaan noin inhottaviin törmännyt. toivottavasti oli elämäni viimeinen kerta!!!!!
Oletkos eksynyt väärään paikkaan? Vai mitäköhän sä tarkoitat? Mikä oli elämäsi viimeinen kerta??
Pitäisköhän se kiusaaminen lopettaa sitten?
roihahti eka katseesta lähtien, enpä tiedä tais tiutkin soida jossain.:) Kiinni jäin niihin silmiin ja siihen tunteeseen:) Enpä tuputtanut numeroani eikä hänkään jostain syystä rohjennut sitä antaa, pelättiinkö molemmat jotain vastaavaa mitä tossa kirjoitit. Itte en ole täällä ny huhuillut perään enkä vastaillutkaan, mieleen kuiteskin jäi ja tulin kuikuileen, näin tään ja tässä ollaan.
Tää kaikki tuntuu kuiteski niin tutulta et jos tuntees on vielä tallella ja tiedät missä tää kelle sydämmes huutaa on, ni mee ihmeessä kattoon paikkaan missä olette nähneet. Sen numeronkin vois sitte kysyy ja antaa. Itte en oo varattu muuta ku mitä mieleen putkahtelee tää silmäpari aina tuon tuostakin ja noi muut ei aiheuta samanlaisii tuntemuksia.:) Tiedä vaikka suakin haikaillaan samalla lailla. Eikä tarttis sitte murehtia jos sattus joku toinen löytyyn asteleen tään sydänkäpysen rinnalle.
Eikös yritetä vielä ettiä yhteyksiä, jos se mielenrauhakin sitte palaisi ku sais selkoa toisenki tunteista?
Tunteen paloa syksyn pimeneviin iltoihin.