Rajat paukkuu ku Räsänen avaa sanaisen aarrearkkunsa. Meniskohän hänen avustuksellaan tänä vuonna 50 000 eroa rikki ja 400 000 ek.fi:n kautta kaikkiaan?
50 000? 400 000? kiitos Räsäsen
venyy ja paukkuu
466
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eiköhän tuo 50.000ole jo melkein varma?
Tämanhetkinen jatkuu vielä koko viikonvaihteen ja sitten elokuun alussa ek voi tiedottaa, että nyt tuli kaikkien aikojen kesäkuukausi.
Syyskuun alussa taas: Nyt tuli kaikkien aikoje paras kesä
Ilonaiheita tulee kyllä riittämään.
50 000 eroa tälle vuodella näyttää melko varmalta. Lähipäivät näyttää voidaanko alkaa jopa haaveilemaan 60 000 erosta. Tää ei tule ihan heti laantumaan. Oikeuskansleri ja oikeusasiamies joutuu vielä käsittelemään valituksetkin ja niiden käsittely tulee nostamaan asian taas pintaan parin viikon päästä.
Oikeusasiamies antanee ratkaisun vasta ensi vuonna, ehkä syksyllä.
Ei 50 tuhatta niin selvä ole. Optimistisesti arvioiden oltiin 45 tuhannen vauhdissa, eikä Päivi vielä ole 5 tuhannen eropiikkiä saanut aikaan. Ennustaminen on liki mahdotonta takaisinkytkennän takia, eroista uutisointi lisää eroja, mutta varmaa lienee joku 4000 lisäeroa.
Homoilta tietysti osoitti, ettei rajoja erovyöryllä juurikaan ole. Anni-video taas osoitti, että vyöry voi olla iso rajoittuen silti tuhansiin.
Syksyllä eroja olisi ehkä tullut enemmän, mutta eiköhän niitä nytkin tule jotain 5 000 ainakin. Ei koko Suomi nyt sentään ole mökillä, ja voihan sielläkin seurata uutisia ja täyttää erolomakkeen. Normaaliin alle sadan eron päivätahtiin tuskin palataan vähään aikaan.
Erot ovat muutenkin olleet tänä vuonna koholla, ilman piikkejäkin olisi varmaan tullut enemmän eroja kuin viime vuonna. Kyllä 50 000 on ihan mahdollinen.