Tuo porukka riittäisi jyräämään vaikka suomen yli.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288582389559.html
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288582389559.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
no hui hitto, äkkiä natoon nuoleen jenkkisionistien ahteria.
Vielä ehtii mukaan kolmanteen maailmansotaan, tervetuloa vaan.
Onhan suomellakin sotaharjoituksia, so what!
joukkojen lähettämistä Syyriaan. Jos länsi puuttuu Syyrian tilanteeseen aseellisesti niin Venäjä lähettää omat sotavoimat Syyrian tueksi. Sellainen artikkeli on olemassa.
Ei muuta kun Natoon sitten, niin saadaa Suomeenkin sota. Sitä on kokkareet odottellu jo liian kauan viimeksi 1945.
Jos Naton avulla saataisiin se Suur-Suomi viimeinkin. Tai ainakin Karjala takaisin.
vai toistaisiko historia itseään?
"Venäjä on aloittanut täysin yllättäen "
Naurettavaa otsikointia, olisiko sen pitänyt ensin ilmoittaa jollekkin esim vaikka suomelle---hei meillä alkaa harjoitukset--
HAHA, venäjä ei ole kenenkään juoksupoika
Venäjä nimenomaan testaa nopeaa reagointia ja sitä paljonko se pystyy pitämään valmistelunsa salassa.
Ja aikahyvin pystyy!
Kansa kylläkin milloin minkäkin diktaattorin juoksupoika, tällä kertaa putinin.
Toivottavasti liitymme natoon ja pidämme lapissa suuret nato harjoitukset!
Naton jäseninä suomalaisten kannattaa harjoitella lähinnä kuolemista. Ohjukset tulevat muutamassa minuutissa eikä edes varoitusta ehditä antamaan.
Ilman NATOa ne ohjukset tuleekin, mutta NATO pystyy torjumaan ohjukset ja tekee ryssille hyökkäämisen liian vaaralliseksi.
Jokainen maa voi pitää harjoituksia, toisilla on vain parempi ja isompi kalusto.
Niin, ryssillä paljon surkeita ja käyttäjät vielä surkeampia.