EU-rahalla ahkeroitu venevalkama, tietääkö kukaan mikä-missä-saako ottaa käyttöön? Milloin, myös piti kysymäni. Niin, ja onko asia arkaluontoista? Tämä ei ole asiaton viesti. Ainaski luottamustoimi-intoisten on helppo tuhota viestejä kun eivät pysty lukemaan kannanottoja. Onneksi elämä jatkuu aina eteenpäin. Luurankoja oleilee kaikkien kaapeissa. Voihan olla, että ko. venevalkama ei ole Kauhajoen rajojen sisäpuolella ollenkaan. Jaa-a, kannattaisko pyytää naapurikunnilta apua?
Kauhajoella venevalkama
perähyyppäläänen
3236
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Venevalkama voi olla myös ihmisen sukunimi. Taitaa jäädä arvoitukseksi. Ehkä kuitenkin, emme voi sinua auttaa. En tiedä, mutta luulen. Vanhalla mersun pohjalla kun olen kantatie 44 ajellu, en ole venevalkamaa nähny tai Venevalkamoiden kanssa rupatellu. Hyypänjokilaakso on yksi Suomen kauneimmista nähtävyyksistä ja suuri kiitos heille, jotka ovat sitä hoitaneet!!!
Korkeakoulujen oppialoja ei pidä keinotekoisesti yhdistellä taloudellisen edun tavoittelun nimissä. Yliopistojen tehtävänä on jatkossakin oltava laadukkaan opetuksen ja tutkimuksen tuottaminen, ja ammattikorkeakoulujen on keskityttävä kouluttamaan ihmisiä työelämän asiantuntijatehtäviin. Korkeakoulujen duaalimallia ei saa purkaa.
ööö, jos asia on nähty kaupungin kokouspöytäkirjoista niin tässä kai viitataan Nummijärveen, jonne sellainen piti tulla. Asia ei sittemmin ole edennyt eikä toteudu. Kyseessä eo ollut miljoonainvestointi, vaan se homma kaatui lähinnä maanomistuksellisiin asioihin.