Pyrkisin auttamaan kristittyjä perheitä esim. luonnonsuojelullisella ympäristönsuojelu-työllä uskonnosta luopumiseksi.
- Väkivalta, ulkokultaisuuden piirto ei ole tarkoitettu naisen kehoon, aikuisellekaan.
Epätodellisuuden ympäristö, assosiaation tuotossa, ei ole Elämää.
Sitä ei ole liioin älyllisyyden hektisyys, kuten valheellisuus turvautumisineen, todellisuudetta, ja siitä luodut harhat, julkisesti naiseutena, alastomuudesta. Omana oikeutuksena, avun hakemista itsellensä turvallisuutena, muille ihmisille inhimillisyydettömästi tarjoten.
Arvottomuus, ja yksityis-elämän loukkaaminen, syvä uskonnollinen pakkomielteisyys. Kovin ulkokultaista, sairaalloista, oikeutuksetta.
Kovin epäaitoa, turvallisuushakuisuuden suojelemisen psykopaattisuutta. Naiseudesta ei kirousta, se luurin liuttelemista, Jumalan Ilmestymisestä. Vain kaksi palasta, kuin krusifiksina, nyt jo omani Nälkäpäivä-keräyksessä. Kerettiläisyydestä se palkan nosti.
Tuulikin jo tyyntyi, vesi lattiaan humaniteettihäiriönä, itkuna tippui.
Uskotelmien myrksky, keho keskeinen pakkomielle.
-"Olemuksella" suoritettavia, vinkuivat tukahtuneet raivot.
Yksinäisyyden voiman, kirotut toivot, pelon tunteena:vihana ja raivona.
Hakien itsellään, vain epäaitona, ulkokultaisuudesta tasapainottomana, psyykkisen kivun tuoton oikeutusta, turhautumaan.
Ja tällaisella asialla ei voi lähteä voittamaan rynnistäen.
Empatiaa myrskypäiviin....
Jos olisin miljonääri
Avara maisema:Sinde
3
133
Vastaukset 3
- otp-822
tekisin toita sahkoasentajana. lvi-asentajana. automyyjana. taksikuskina. sahkoasentajana.putkimiehena. automyyjana. taksikuskina. autokauppiaana. sahkoasentajana.mainosalalla.autonkuljettajana 39v ministerit ja kemiran. upm an ja putkimiehena. sitten olisin rikkaan perheen autonkuljettaja. talonmies ja puutarhuri. autonkuljettaja. talonmies ja eraissa puutarhajuhlissa autokuskin vormussa ja toisessa smokissa.
- ristomatti1
kai mää jonku hienon kämpän ostaisin
- henrik ijös72
vaihtasin uuden elementtitalon tilalle eristyksineen
korjaujksineen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 74916
- 113809
- 143774
- 37732
- 70647
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40629Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu179546- 32539
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58513Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti46512- 65496
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484- 75483
- 37451
- 41446
- 45443
Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i1443Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31436Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks61430Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74426