on piilotellut paperittomia mamuja,jotta näitä ei voisi karkoittaa.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2013/07/1781147/kansanedustaja-piilotteli-ihmisia-maahanmuuttoviranomaisilta
Kontula on siis syyllistynyt lainvastaiseen toimintaan,ja hän on vielä kansanedustaja.Kyllä tästä pitäisi jo lähtö tulla.
Tietysti tuo lainvastainen toiminta on tuttua vasemmiston kannattajille.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2013/07/1781147/kansanedustaja-piilotteli-ihmisia-maahanmuuttoviranomaisilta
Kontula on siis syyllistynyt lainvastaiseen toimintaan,ja hän on vielä kansanedustaja.Kyllä tästä pitäisi jo lähtö tulla.
Tietysti tuo lainvastainen toiminta on tuttua vasemmiston kannattajille.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Kontula pitää laittaa vastuuseen,ei kansanedustaja voi maailmanparannuksen nimissä toimia miten huvittaa.
Eli rikoksia saa tehdä jopa luottamustehtävissä. Suomen lakiin voi pyyhkiä peränsä.
Sehän on Vasureitten vaaliohjelmassakin... ja Arhinmäki näyttää johtajana mallia!
.
Marokkalaismiehille vankeutta ja sakkoja Mäkelänrinteen pahoinpitelyistä
"Pahoinpitelyiden syyn arveltiin olleen rasistinen, koska miehet olivat kysyneet uhreiltaan, ovatko nämä suomalaisia.
Poliisi otti säilöön maassa laittomasti olleet marokkolaiset heti tuomion jälkeen."
http://yle.fi/uutiset/marokkalaismiehille_vankeutta_ja_sakkoja_makelanrinteen_pahoinpitelyista/6737292
.
Se koti pitäisi poliisin toimesta tutkia tarkasti. Ei sitä tiedä minkälainen "matkustajakoti" sieltä löytyy. Ihmisiä katoaa joka päivä.
Kyllä pitäisi tsekata kaikkien noiden himihyysäreiden kodit. Onhan suomessakin monta tuhatta laitonta oleskelijaa. Osa heistä on ns. sossushoppapreita eli turvapainahakijoita, jotka on pantu kotimatkalle, osa pimeitä työntekijöitä ja osa ties mitä.
Kuitenkin yksi on varma asia. Tällainen laiton oskelija (hienommin laiton siirtolainen) saa toimeentulonsa joko
- elättäjältään,
- pimeällä, verottomalla työllään,
- rikoksilla.
Ehkäpä Kontulan usko on niin vahva lähimmäisen auttamisen osalta. Hänen hallitustoverinsa Räsänenhän juuri ilmoitti, että lakia saa rikkoa jos usko niin määrää.
Räsäsen möläytykset, Kontulan toiminta, Hautalan pimeät työt, V. Niinistön autosekoilut ym. ovat näemmä hallitusministerien/kansanedustajien arkipäivää. Lakia rikotaan, eikä seuraamuksia tule. Mikä siis on esimerkki kansalaisille?
Kyllä siinä lapsikin ihmettelee, kun äidillä on porukkaa yökylässä vaihtuvasti .
Alkoikohan tämäkin naamiomies kansanedustaja Kontulan innoittamana kansalaistottelemattomaksi!
http://metro.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/matkustaja_kuvasi_ikkunasta_metrotohrijan_itse_teossa/
Ei kun se on uskovainen, joka haki raamatusta oikeuden rikkoa lakia.
Njaa... Tai voipi olla myös Vihreä kuitittomille remppamiehille tai laittomille mamuille töitä järkkäävä anarkisti...
Meuhkaa verovaroilla, ei omillaan!
No niinhän minäkin teen. Sossusta haen kalja- ja vuokrarahat. Ja hyvin pyyhkii.
Entäs nämä! Täytyy sanoa, että ainakin rajat vuotaa:
http://www.hs.fi/kaupunki/Kolumbialainen murtokopla iski Helsinkiin 15 murtoa kahdessa viikossa/a1374118084007
Mikäs tuomari se sitten tuomitsee vasemmistolaisen henkilön?
Kas kun maamme ylimmät syyttäjäviranomaiset on sosialisteja.
Mutta oota autuas kun porvarit tekee vähänkin lainvastasta. Löysään hirteen joutuu.
Yksikään sosialisti ei ole roikkunut "löysässä hirressä" . Vaikka tekisi mitä.
Tässä sulle niitä oikeita rikollisia. Kaikki nämä tuomitut porvarit on varmaan syyttömiä ja vasurit syyllisiä. Haloo pahvi ...
http://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_rikoksista_tuomituista_kansanedustajista
.
Oikeuslaitos on mätä. Se täynnä kettutyttöjä, mamuttajia, homottajia, pedolfiilien ja huumepiirien suosijoita. Tommoset kontulat ovat tämän maan tuhoajia. Ne pitäisi potkaista surutta köyhyteen ja vankilaan pitkäksi aikaa, pois kaikista tehtävistä.
Ai persuillako koko oikeuslaitos on täytetty? Ilmankos Kanerva, Katainen yms. porvarit eivät saa koskaan mitään tuomioita.
"Kontula on siis syyllistynyt lainvastaiseen toimintaan,ja hän on vielä kansanedustaja.Kyllä tästä pitäisi jo lähtö tulla."
Ei onnistu, koska Kontula, toisin kuin esimerkiksi Jussi Halla-aho, edustaa "oikeaa" näkemystä so kansainvälistäminen on hyvä, "suvaitsevaisuus" kunniaan, lisää mamuja ja Suomi islamilaiseksi. Muutamia perusteesejä mainitakseni. Ai niin, Suomi sosialistiseksi melkein unohtui.
Kuten Halla-aho sanoisi (luultavimmin) niin Kontulan toiminnan jälkeenkin mamuja on liian vähän suvaitsevaiston mielestä Suomessa, mutta Kontulan "urotyön" jälkeen niitä on vähemmän liian vähän kuin aiemmin.
"Tietysti tuo lainvastainen toiminta on tuttua vasemmiston kannattajille"
Vasemmistossa on pahimmat häiriköt, sosiaalipummit ja talonvaltaajat. Esimerkiksi Jussi Halla-ahon blogissa on kerrottu aika tavalla vasemmiston häiriköinnistä maassamme.
Oiskos nämä niitä Annan vieraita?!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013072217286660_uu.shtml
Persupoikia ne vaan on kaljarahanhakumatkalla.
En voi yhtyä eläinaktvisti Peter Singerin kirjoitteluun jossa hän sanoo: On olemassa eläimiä, joiden henki on millä kriteerillä tahansa arvokkaampi kuin joidenkin ihmisten. Simpansilla, koiralla tai sialla esimerkiksi on kehittyneempi tietoisuus itsestään kuin vaikeasti kehitysvammaisella lapsella. Näin Singer kirjassaan Oikeutta eläimille.
Outoa. Anna Kontula on demokraattisilla vaaleilla äänestetty edustamaan maamme palkansaajia ja veronmaksajia ja valtaan päästyään hän on heittänyt aivonsa ja tittelinsä narikkaan ottamalla oikeuden omiin käsiinsä ja loikkaamalla kansojen edustajaksi.
Jos edustajalla on yksikin Ällä yo-todistuksessaan, niin se on osoitus siitä, että pitäisi olla älliä siirtyä syrjään tehtävästään ja antaa tilaa kansan edustajalle.
Ne päävärkit ovat ollet jo ajat sitten narikkassa. Nyt vain tulee konkreettisesti esille, kun valta on alkanut turmella loputkin liikkuvat osat.
HELP HELP....ANNA KONTULA !!!!! nyt äkkiä auttamaan (eli piilottamaan) laittomia maahanpyrkijöitä
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288586246530.html
Onkohan Kontula antanut nuorukaisille piilopaikan lisäksi muitakin "palveluja", nuorten miesten kun on pakko välillä purkaa paineita?
Onpa joillakin kova tussun puute kun tuollaista edes ajattelee. No persupojathan ovat pääsääntöisesti tumpputtajia ja pelkkä ajatuskin että nainen on antavana osapuolena, kiehtoo heitä vastustamattomasti.
Annalla on HIRMUISET HINKIT!!!!!!111
Ja kivat HUULET!!!
Heitä henk.koht. paperit menemään ja käy kysymässä josko saat vuoron