Enkeli

Enkelin sielu

Toki uskon maailmaan jota emme näe sillä ihmisenä emme voi kokea maailman kaikkeutta kuin murtoosan siitä ja sitten kinastella mikä on totta mikä tarua. Vaikka joku kokisi jotain yliluonnollista vaikka nyt enkelin niin eihän siitä uskalleta puhua koska leimaantuu.

Eihän hyvyyden enkeleissä liene mitään pahaa. Eivät he tee meille mitään pahaa. Siihen tummempaan puoleen en tahdo keskittyä antaa heidän liidellä mikä lienee normaali asia maailman kaikkeudessa sillä pahuuskinhan on olemassa myös.

Lapsena kun puhuttiin hyvyyden enkeleistä että he suojaavat meitä se toi turvallisen olon. Sama uskomus kulkee mukanani vielä aikusella iälläkin. Eiköhän me jokainen tarvita suojelus enkeli tähän matkaamme mitä kuljemme kivistä ihmisen tietä.

Kaunis ajatushan suojelus enkeli on ja aivot pitävät positiivisuudesta mitä hyvyys herättää.

2

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jooo---

      Varmasti osa on lukenut Lorna Byrnen elämänkerran jossa hän rohkeasti kertoo miten on tavannut koko ikänsä henkiolentoja ja etenkin enkeleitä..uskon että kyllä niitä enkeleitä on olemassa

      • laizalove

        Puhutte varmasti asiaa!!! Good for you :)))


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1748
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      120
      1164
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      58
      1026
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      916
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      836
    6. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      790
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      78
      789
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      786
    9. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      757
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      43
      756
    Aihe