Olen jo hyvin kauan salaa haaveillut seksistä tummaihoisen naisen kanssa. Onko teillä muilla kokemuksia aiheesta? Ja jo ennalta haluan sanoa, että toivoisin asiallisia vastauksia.
Lähinnä ehkä kaipaisin kokemuksia siitä miten olette kohdanneet ja asioissa edenneet sekä kuinka mahd. kultturierot, uskonto ym. vaikuttavat asiaan. Voi nyt olla kovinkin hölmö asia kysyä, mutta kysyn sen takia etten olisi loukkaava toista kohtaan.
Kiitos jo avusta jos vaivaudutte vastaamaan.
Haave seksistä mustan/tumman naisen kanssa
8
1362
Vastaukset
- 06Mies35
Hieman lisäystä edelliseen. Ymmmärrän toki, että kaikki maailman ihmiset ovat yksilöitä, eikä yleistäminen kannata tässäkään. Tiedän myös, että etninen tausta ei ole sama kuin uskonnollinen suuntautuneisuus.
- Herra 47
Pari tummaihoista ihanaista on tullut tyydytettyä. Itselle upea kokemus, nuollessa punainen pimppa tummien huulien välissä...ihanaa. Luonnostaan heillä myös rytmi syntymälahjana, joten ei tartte pumpata jäykkää koivunhalkoa, lantio liikkuu pyytämättäkin (suom. huom.). Suosittelen!
- colored mixed w
Ootko huomannut, että tummaihoisia ihmisiä on ihan länsimaisia tai vaikka suomalaisia? Niin aina ei oo niin kauheen tarvis miettiä jotakin kultsa- tsi uskontojuttuja :) Jos intiimeihin väleihin päädyt ko. värityksen omaavan naisen kanssa, niin eiköhän ne asiat selviä siinä samoin kuin muunkin värisen? Vai ootko sitä mieltä, että jos nainen on vaalea, niin ne on kaikki automatic samanlaisia keskenään ihan värin takia?
- 06Mies35
Kiitos nyt alkuun molemmille vastauksista. :)
Yritin tuossa jo aloituksessa ilmaista etten halua yleistää ja ymmärrän täysin, että henkilön ihon väri ei ole suoraan verrannollinen esim. uskontoon. En ehkä saanut sitä puettua sanoiksi aivan yhtä selkeästi kun itse ajattelin.
En myöskään tarkoita tai oleta, että intiimi kanssakäyminen olisi automaattista kenenkään kanssa. Itse olen sen verran vanhanaikainen etten todellakaan edes oleta asioiden etenevän siihen asti esim. muutamien tapaamisten jälkeen tai saatikka ensitreffeillä. Ajattelen niin, että koska minua ei voi yleistää niin en yleistä toisiakaan, ehkä en vaan osannut sitä ilmaista. :)
Parastahan olisi, että kieli ja kulttuuri olisi molemmilla sama. Sehän olisi aivan ideaali tilanne. Enkä ole aivan täysi toope, ymmärrän Suomessa olevan sukujuuriltaan hyvinkin erilaisia ihmisiä. :) Ja tässä vaiheessa haluan korostaa, että ystävä/tuttavapiiriini kuuluu monenlaisia ihmisiä eli en suinkaan ole kovin kapeakatseinen.
Ehkä juuri sen takia en tiedä kuinka asiaa lähestyä kun ajattelen aihetta liian monimutkaisesti. Haluan olla kohtelias ja vältän loukkaamasta (tämä pätee nyt kaikkiin ihmisiin), joten enhän pääse puusta pidemmälle jos murehdin loukkaavani esim. toisen uskontoa. En toki pidä muiden huomioonottamista huonona asiana, sen pitäisi olla ennemminkin nykymaailmassa automaatio ja osa ihmisen peruskasvatusta. :)
Tässä nyt tämän kaltaista vastausta.- colored m w
Mielestäni osut oikeaan, että ajattelet turhan monimutkaisesti, ennen kuin mitään on tapahtunutkaan :)
On kuitenkin tosi hienoa, että yleensä ajattelee, joten pisteet siitä. Onnea matkaan tumman neidon etsintään ja nautinnollisia hetkiä sitten! - 06Mies35
colored m w kirjoitti:
Mielestäni osut oikeaan, että ajattelet turhan monimutkaisesti, ennen kuin mitään on tapahtunutkaan :)
On kuitenkin tosi hienoa, että yleensä ajattelee, joten pisteet siitä. Onnea matkaan tumman neidon etsintään ja nautinnollisia hetkiä sitten!Kiitos. :)
Toivottavasti tuo haave ei jää vain haaveeksi, ehkä sopiva hetki ja henkilö elämän varrelta löytyy.
Mukavaa kesän jatkoa sinulle. :)
- Kyllä siinä
kokematon suomipoikka sulaa,kun jäätelötikku tumman naisen kanssa touhutessa
- 06Mies35
;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka912531- 671465
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww861437EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje131208- 81943
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19920Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe36810Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta105804- 54793
- 30716