Olin armeijassa noin kuukauden

Lähdin pois osittain koska palvelustoverit olivat tavoiltaan likaisia. Aina aamuisin kun piti käydä vessassa, niin lattia lainehti kusesta, seinillä oli paskaa, ja jopa istuimelle sitä oli eksynyt! Eikä kukaan tietenkään pessyt käsiaan vaikka olisivat käyneey paskalla. Myöhemmin sinne piti oikein laittaa muistilaput jotta ihmiset älyäisivät pestä kätensä.

En myöskään tykkää kiirehtiä vessasa ja haluan olla omassa rauhassa kun toimitan asioitani, mutta kun armeijassa piti aina muka juosta johonkin vaikka olisi perheen pyyhkiminen kesken, mutta itse aina toimitin asiani rauhassa vaikka se merkitsi myöhästymistä.

Kaiken tuon lisäksi siellä piti kuunnella saarnoja kuinka kaikenlaiset hinttarit ja muut pitää hyväksyä normaaleina, jne. Likainen paikka kaiken kaikkiaan.


Kuukausi riitti minulle ihan hyvin, mutta tämä ei tarkoita todellakaan sitä, että tykkäisin kaikenlaisista hipeistä ja muusta vastaavasta punasaastasta enkä todellakaan ole pasifisti.

8

615

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rxljki

      taas sama itkuvirsi!. minä en tykkää ja minä haluan. tätä se nyky nuoriso on!.

      • 4+1

        Nykynuoriso on aiempien sukupolvien nuorisoa fiksumpaa, sillä se uskaltaa ajatella itsenäisesti ja kyseenalaistaa virallisen totuuden.


      • ytfi
        4+1 kirjoitti:

        Nykynuoriso on aiempien sukupolvien nuorisoa fiksumpaa, sillä se uskaltaa ajatella itsenäisesti ja kyseenalaistaa virallisen totuuden.

        nyt onkin kyse maanpuolustuksesta. mitä siitä tulisi jos rintamalla jokainen sooloilisi oman pään mukaan?. reservissä voit kyllä ajatella itsenäisesti.


    • Voi poloista

      Rapisiko kynsilakat ja putosiko korvarenkaat ?????

    • Anonyymi

      KYLLÄ KUULE PASKAA PITÄÄ HAISTELLA TAI MUUTE PUTTIN TULEE JA VOITTAA VOI PRKL KU NYKYNUORILLE EI KELPAA ENÄÄ PASKA

    • Anonyymi

      VOI PERKULE KUN NÄMÄ NYKY,,,,,,NUORET EI PASKAA,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, HALUA HAISTELLA PERKELE KU MINÄ OLIN SIELLÄ PERHANAN VITTU SAATANASSA NII MINÄ VITTU SÖIN PERKELE PASKAA,,,,,,,,,,,,,,

    • Anonyymi

      NYKY NUORET ON NIIN HEIKKOJA ETTEI PASKA SULA MAHASSA PERKELE MIHIN OLLAAN,,,,, MENTY SAATANA PUTTIN TULEE

    • Anonyymi

      PASKASTA SITTEN NAUTITAAN SAATANA,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      24
      3807
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      41
      1899
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      35
      1201
    4. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      70
      1080
    5. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      25
      1046
    6. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      32
      1039
    7. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      41
      933
    8. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      173
      841
    9. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      56
      813
    10. Pub Marjuskan grillibileet

      Pub marjuskassa ilmainen makkara tarjoilu ja jakaa parille sadalle aurinko laseja. Miten tälläistä. Saako popittaa ja ja
      Haapavesi
      12
      733
    Aihe