Taas meni verorahoja
Kiire kiire
661
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
et taida olla mikään hyvä veronmaksaja, veikkaisin??
Johan tässä olikin päivä pari väliä kahden edellisen vastaavanlaisen otsikon välillä........Tosin ne tapaukset päättyivät pahimmalla mahdollisella tavalla.
Eikö ne olekaan vakuutusrahoja? Taas meni heinäkuussa kolmen ajoneuvon liikennevakuutuksiin iso summa rahaa, mutta onneksi edes yhdessä niistä on 70 % bonus.
Yhtään kolaria ei ole tullut ajettua, mutta vakuutusmaksut ovat silti kalliimpia kuin ylinopeussakot.
Vastaava onnettomuus voi sattua nysvärin kanssa. .. takaa tienopeutta tuleva arvioi edellä ajavan nopeuden väärin.
Siksi täytyy pitää turvaväliä. Sitä paitsi jos et osaa ollenkaan arvioida toisten nopeuksia niin älä lähde sekoilemaan liikenteeseen. Oletko muuten homo kun kirjoittelet takaa tulevista?
Näin itse tylsänä heterona täytyy kuitenkin ihmetellä että miksi tuo homo-kortti pitää niin monen kirjoittajan ottaa mukaan LIIKENNE-keskusteluihin??? Saako sillä kirjoittaja jotain lisäpontta omiin kirjoituksiin ja mitä ylipäätään se itse aiheeseen vaikuttaa minkälainen seksuaalinen suuntautuminen kirjoittajalla on ? Miten esim. homous vaikuttaa liikennekäyttäytymiseen tai liikenteessä suoriutumiseen ?