Venäjän kieli

Opiskelen venäjän kieltä, se on hieno kieli.
568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Strastyite. Kak dela?

Äänestä
  • Lukekaa vaan ruotsinkieltä. Sillä parjää ympäri maapallon, ja luullakseni myös marsissa ja kuussa.

    Äänestä

Harasoo, oitsing maladies maja lubimaja...

Äänestä

Oikein hienoa, kun taitaa venäjän kielen hyvin niin töitä on vaikka muille jakaa !

Äänestä
  • venäjälläkin jakaisivat vain toisille töitä, mutta kukaan ei viitsisi itse tehdä mitään. No, ryssiiseksihän se meneekin elleivät ulkomaalaisilla teetä niin kauan kuin on öljytuloja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rus.. kirjoitti:

Opiskelen venäjän kieltä, se on hieno kieli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu