Maassa maan tavalla. Tätä norjalaiset ei ymmärrä

http://www.hs.fi/ulkomaat/Raiskauksestaan kertonut norjalaisnainen syyttäjän eteen Arabiemiraateissa/a1374371276692
358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sama jos meille tulisi töihin ulkomaalainen jonka maassa huumeiden käyttö on sallittua. Ei se tarkoita että meidän lakeja voi silloin olla noudattamata.

Äänestä

Eihän suomessakaan ulkomaalaisten tarvitse noudattaa paikallisia lakeja.

Äänestä
  • Höpö höpö. Kerro esimerkki?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lakia noudattava kirjoitti:

http://www.hs.fi/ulkomaat/Raiskauksestaan kertonut norjalaisnainen syyttäjän eteen Arabiemiraateissa/a1374371276692

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu