Nyky elämänmenossa?
Entä jos ei ole patjaa ja nukkuu paljaalla lattialla, niin itsensä alle ei voi säästää. Menee rahat ryppyyn.
Entä jos ei ole patjaa ja nukkuu paljaalla lattialla, niin itsensä alle ei voi säästää. Menee rahat ryppyyn.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ois varmaan tuluskukkarolle käyttöö.
Mulla on rahat sukanvarressa ja Kalu kukkarossa. Hyvin menee mutta menköön.
Minulla ei ole rahaa vaan on onneksi tarpeeksi iso kukkaro ettei kalu jää pilkottamaan ulkopuolelle.
kerran oli uutinen jonka mukaan mies oli tallettanut seteleitään patjan sisään, sitten nukahtanut tupakoidessaan patjan päällä ja rahat olivat kaikki palaneet :D
Tämä on sellainen ongelma, etten joudu sen kanssa taistelemaan. Kaikki menee mitä tulee.
Kevyt olo. Ei ole säästämis- tai sijoitusvaikeuksia. :))
Olen kanssasi samoilla linjoilla. Jotakin meinaa aina jäädä. Mutta kun keksimällä pistän pääni puhki, löydän rahalle reikiä ja saan ylimääräisetkin katoamaan kuin tuhnun thaimaisiin ;)
Oletko sinä tämän kuralammikon sammakkoprinssi? :)
Riihikuivat setelit ei meikäläisen rahapussissa viihdy. Aina löytyy pohjattomia rahareikiä. Kun menot tuppaa olemaan suuremmat kuin tulot, niin eipä pääse tulemaan suurempia korkotappiota. Ei tule ainakaan sen takia stressiä. :)