http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2013072317288280_ul.shtml
Onko tässä kyseessä todellinen kuva vai onko tarvetta kehitellä salaliittoa kuvamanipulaatiosta? Vai ahdistaako tämä kreationistien itserakasta maailmankuvaa riittävästi jotta olisi tarpeen kiistää tämä kuva?
Miten on
9
82
Vastaukset
- Atte Evokki
Evoa...
Kyllä kuva on täysin kreationismin mukainen.
- hypocrisy
Kaunis kuva.
Kotimme on tuolla pienellä pallolla, keskellä suunnatonta avaruutta.
Tässähän melkein liikuttuu.... ...kuvaa katsellessa. Ja kuvassa näkyy vastaanpanematon todiste Jumalan olemassaolosta, ainakin palstan kreationistien mielestä: kuka muu kuin Jumala on voinut tehdä avaruuteen leijumaan tuon nuolen, joka osoittaa juuri meidän planeettaamme?
- jyri.kop
Upea kuva. Herättää kivasti kysymyksen siitä voisiko hallitsematon alkuräjähdys tuottaa Saturnukselle noin säännömukaiset ja kauniit renkaat?
Eipä tietenkään, ihmisen iloksi ja suojaksihan tuokin meteorisyöppö on tuonne taivaalle laitettu maata ja aurinkoa kiertämään.- Apo-Calypso
Kuvitteleeko vastenmielinen valehteleva vajakki, että Saturnus ja sen renkaat syntyivät alkuräjähdyksessä?
>ihmisen iloksi ja suojaksihan tuokin meteorisyöppö on tuonne taivaalle laitettu maata ja aurinkoa kiertämään.
Kaikki taivaankipaleet on tietysti laitettu taivaalle ihmisen iloksi. Niitä on niin kiva nykyajan kaukoputkilla tiirata, vaikka suurin osa jääkin näkemättä. Mutta uskova saa paljon iloa pelkästä ajatuksesta, että tuolla järkyttävän kaukana on kaikenlaista kivaa.>>Eipä tietenkään, ihmisen iloksi ja suojaksihan tuokin meteorisyöppö on tuonne taivaalle laitettu maata ja aurinkoa kiertämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 952143
- 1291398
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231350Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291308- 681223
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371028- 89965
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56904- 122787
- 82776