Ketään joka Rakastaa Kristusta Jeesusta?

"Löytäneekö"?

Onko ketään Kristusta Jeesusta rakastavaa, joka olisi halukas sijoittamaan Hänen kaikille hyväksi Krist. vaihtoehto / Jumalan VALTAKUNTA Hänessä / Raamatun UT, Hänen ja / apostoliensa Totuuteen perustuvissa ja mukaisissa / kaikkia kohtaan ja kaikille Laillisen Oikeuden mukaisuudessa, jonka Lain / Laillisuuden täyttymystä on vasta se Krist. Rakkaus, joka ei ole kenellekään pahaksi mukainen. = Sitä, ei mitään pahaa eikä väärää ketään, eikä mitään Luojan hyväksemme luomaa kohtaan. Kaikille Itse koko Luomakuntamme kaikkineen Luoja ja Omistaja, kaiken elämän Antaja ja Ylläpitäjä Jumalan Luvallista, = sitä Kaikille hyväksi Laillista.

Eli tämän kaikille hyväksi vaihtoehdon Raamatun UT Kristuksen Jeesuksen apostolisen seurakuntaopin ja ohjeiden perustalle ja mukaisesti, ”maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi” riittävällä tavalla, tämän em. Lain / Laillisuuden täyttymyksen mukaisen, vasta Oikeasti Kristillisesti toimivaksi ja vaikuttavaksi, sekä tätä Luojan hyväksemme luomaa Luomakuntaansa Oikein, ”viljelevästi ja varjelevasti” elintarvikkeiden ja tarpeiden tuottamiseksi ja hankkimiseksi toimivaksi saattamiseen.

Joka em. Krist. vaihtoehto / kaikille hyväksi Jumalan valtakunnan puolesta ja hyväksi työ, edellyttää näin Oikein, kaikille hyväksi Kristillisesti paikkakunnittain ja alueittain kansakuntien laajuisesti Kristuksessa Jeesuksessa yhdeksi, YHTÄ oleviksi ja kaikessa YHTÄ pitäviksi saumattomaan yhteistyöhön / keskinäiseen Rakkauteen ja huolenpitoyhteyteen kaikkien omiensa yhteiseksi hyväksi, mutta kaikille ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle parhaaksi mahdolliseksi tarkoituksella ja tavoitteella toimiviksi yhdistymisen / järjestäytymisen.

Tarvitaan paikalliset, alueelliset ja kansakuntien laajuiset yhteistyö ja toiminta keskukset tällaiseksi Krist. vaihtoehto / Jumalan valtakunta talous verkostoksi järjestäytymisen mahdollistumiseksi. Jonka, kaikessa jäsenistönään täydellisyyteen, kaiken oikean ja hyväksi olevan täyttymykseen) pyrkimisen käyntiin ja toimimaan saamiseksi.

Johon kukin tälle kaikille hyväksi Jumalan valtakuntaa etsivälle tiellä haluava / lähtevä voi alkaa uhraamaan osuuttaan kaikkea mahdollista mitä vain kukin voi tämän alkuun saattamiseksi / jatkumiseksi antaa, varoja, välineitä, toiminta, työ ja varasti, ja tavaran vaihto ja myynti tiloja. kaikessa omavaraisuus talousjärjestelmä päämääräiseen pyrkimiseksi. = Tästä pahan vallassa olevasta, vääryyden mukaisesti ja pahuuden puolesta toimivasta, saatanaa tuomiokseen palvelevan maailman touhuista ja politiikasta IRTI sanoutumiseksi / ULOS lähteviksi…

Ettei jäädä heidän pettävien ja eksyttävien valheellisuuksien, vääryyksien ja pahuuksien SYIHIN (laittomuuden synteihin) Jumalan sanan VASTAISUUKSIIN mukautuneiksi / osallisuudessa eläviksi! Sen vääryyden ja pahuuden puolesta toimiviksi vaikuttaviksi / saatanaa kukin tuomiokseen palveleviksi!!

Jos kuka on valmis tähän kaikkien Kristuksen omien ja siksi, niillä Hänen, Kristuksen Jeesuksen Raamatun UT mukaisilla ehdoilla yhdistymään haluavien yhteiseksi hyväksi. Mutta! Kaikille ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle parhaaksi mahdolliseksi tarkoituksen ja tavoitteen mukaiseen hankkeeseen uhraamaan tai sijoittamaan, tai ostamaan jotain tässä työssä ja hankkeessa tarvittavaa, omalle nimelleen, mutta joka antaisi sitten sitä tämän hankeen hyväksi ja puolesta käyttöön.

Itse olen valmis lähtemään ja olenkin jo lähtenyt kaikkineni. Mutta joutunut toistaiseksi toimimaan yksin / itsenäisesti, ja uhraamaan itseni ja kaikkeni. Tämän em. hankkeeseen osaltani valmistautumiseen. Jonkin verran olen joiltakin saanut tukea. Kun jouduin sairauden takia yllättäen 2 vuodeksi lähes täysin työkyvyttömäksi. Johon työhöni on sisältynyt myös tämä herätykseksi Krist. sanoma ja kansan valistus työ.

Jos kuka on tästä kaikille hyväksi Krist. vaihtoehto / Jumalan valtakunta työ, asiasta ja hankkeesta kiinnostunut. Siinä mielessä että olisi halukasta tähän työhön tavalla tai toiselle tämän hyväksi jotain tekemään tai antamaan, niin voi ottaa yhteyttä. Puh. 0400 204230. Puolesta päivästä iltaan klo:23.00 asti. Voidaan sopia sitten tarkempi aika, kun on monenlaista työtä ja tehtävää, ettei joka hetki ehdi pitempään keskustella.

Kristuksen Jeesuksen nimessä, vähäinen, valkeudeksi / herätykseksi apostolin tehtävään kutsuttu palvelijansa.

2

201

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ymmärrättekö?

      Sekopäää! Ei mitään tolkkua.

      • Eijaksalukea.

        Eikä ilmeisesti tarttekaan, sinä kun jo yritit, tuloksetta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      113
      2396
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      37
      1413
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      640
      986
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      983
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      952
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      865
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      96
      859
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      700
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      696
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      676
    Aihe