Suomessa saa ilmeisesti kuka hyvänsä nimittää itseänsä toimittajaksi? Jopa toimittamalla tyhjää, saattaa saada ylestä sattuma viran ja pahahan saa aina palkkansa mediamaksun myötä.
Pitäisikö Yle-veroa laskea?
Pitäisikö Yle-veroa laskea?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Yle-vero on sidottu tiiviisti maahanmuuttajien määrän indeksiin. Mitä enemmän mamuja, niin sitä suurempi yle-vero. Maahanmuutto on kallis yhteiskunnallinen laji. Etkö ole sitä vielä ymmärtänyt?
Taitaa YLESTÄ tulla suojatyöpaikka myös somaleille,nythän se on jo sitä suomenhurreille.Somalit voisivat vaan pysyä koulutustaan vastaavissa tehtävissä,eli synnytyskoneinsinööreinä.
se on vihervasemmiston syytä
jo riittää orjantappurat ja aasinhatut. viina vapaaksi ja yleisradio takaisin suomalaisille.
Aika paskoja mielipiteitä mutta kyllä tämä ns. toimittaja mitä sitten toimittaneekin on aika kärkäs sanomaan mielipiteitään suomalaisista, itse on täällä varmaan saanut kaikki yhteiskunnan palvelut kun on rahaa matkustaa Kanrialle kahden poikansa kanssa mutta missä on äiti, kai sellainenkin on olemassa, vai onko niitä poikia kotona Suomessa vielä muutamia nuorempia lisää ?
Niin, olisi mukava tietää todellinin syy siihen, miksi vaimo ei päässyt mukaan lomamatkalle. Ettei vaan olisi kulttuuriin sidonnainen juttu, mutta mitäs media näistä...hyvin koijas pojan saaman pelipaidan itselleen.
Etkö osannut ajatella, että äiti voisi odotella synnytyksen alkamista ,ei sellaista voi koneeseen ottaa
karkoitukset olisi parasta suorittaa mahdollisimman suurissa ryhmissä.
Joo toden totta. Kimppakyyti säästää rutkasti veronmaksajien rahojakin.
Saahan kuka tahansa esittää kusipäisiä mielipiteitä, muslimilta kuka ei juo alkoholia on tyhjäpäistä kertoa alkoholista.
Hänhän voisi kertoa vaikkapa siitä kamelin kuse juomisesta mistä hänen paskakirjassaan koraanissa kerrotaan.
Vittu kuinka tyhmiä muslimit ovatkaan.
tai tehdä viiltävä analyysi humanitaarisen maahanmuuton kustannuksista.
somalit lienevät tulleet tänne paikkaamaan...
Niin, jos molempien alkoholin sekä mamuilun haitat ja kulut tutkitaan kääntämällä jokainen kivi mikä lisää kustannuksia. Voipi käydä niin, että se saunakaljoittelu onkin niistä penempi paha.
Känniääliö loukkaantui, voi voi...
tai toisaalta vaaleaihoisen suomalaistoimittajan tekemä analyysi paikan päällä somaliassa heimopäälliköiden päihteiden käytön vaikutuksesta sotien lopettamisen mahdottomuuteen.
käynyt Somaliassa eikä paikka voisi suoraan sanoen vähempää kiinnostaa, mutta kun suomaalaisia pummeja ja ääliökännääjiä ei tarvitsisi katsella, niin se olisi kyllä aika fantsua.
Siitä voisi jopa maksaa, että joku hoitelisi ne pois...
Wali Hashin tarkoituksellisen provokaation motiivit ovat aivan selvästi esillä.
Hänen esittämänsä väite, joka pähkinänkuoressa tarkoittaa että kännideekuilu on suomalaisten iljettävä ROTUOMINAISUUS.
On aivan tarkoituksellinen laukaus, joka hakee kimmoketta.
Jos joku esim PS-poliitikko edes väittää julkisuudessa MIELIPITEENÄÄN, että suomalaisten yleistäminen ja leimaaminen känniörveltäjäroduksi, on ihan yhtä tyhmää yleistämistä, kuin vaikkapa erään maahanmuuttajaryhmän yleistäminen raiskailijoiksi..
..Niin asiasta on olemassa jo selkeä ennakkopäätös:
Suomalainen tuomitaan oikeudessa "Rasistisesta Vihapuheesta".
Maassamme SANANVAPAUS kuuluu vain "paremmalle väelle".
Heitä ovat Hallituspuolueiden propagandajyrät, ja MAAHANMUUTTAJAT.
Nimimerkkisi saattaa olla kuumaa kamaa valtakunnansyyttäjänvirastossa.
Wali hashi laukoo mielipiteitään khat-kännissä silmät verestävän punaisina.
Jos Ylen suvakit eivät Pasilan suojatyökeskukseen huoli, Pravda kyllä huolii. Onneksi suvakkipropagandalehdistön viheliäisin paskapläjäys eli (Hesari) Pravda on pian konkassa.
Käyn vielä kusaisemassa nurkalle, kunnhan konkurssi-ilmoitus tulee.
Asiaahan W.H. puhui, viinaan meneviähän suomalaiset ovat ja paljon rikoksia humalassa tehdäänkin. Omasta väkivaltaisesta kulttuuristaan tietysti vaikeni, aihehan oli kännääminen alkoholin avulla ja nimenomaan koskien suomalaisia. Kännääminen huumeilla(poltettavia/pureskeltavia) sivuutettiin, koska suomalaiset harrastavat sitä vähemmän kuin eräät toiset etniset ryhmät.