Miksi hänestä tehdään komissaari huippupalkalla? Hänestä voi tulla jopa pääkomissaari eli komission puheenjohtaja. Mitkä ovat kataisen näytöt?
Miksi katainen palkitaan?
tietääkö kukaan?
17122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
On ilmeisesti maailmanluokan talousmies?
http://www.finnland.de/public/default.aspx?contentid=251425&nodeid=37053&contentlan=1&culture=fi-FI
Sai "osa"-Nobelin palkinnon?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012121016433735_uu.shtml
Katainen Euroopan paras valtiovarainministeri?
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/katainen-euroopan-paras-valtiovarainministeri/2008/11/751252
Otti komeat pokat Niinistön presidentinvaalivoittojuhlissa?
Kataisen vaalijuhlien päätös: 7 tikkiä ja silmä mustana.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012020615170609_uu.shtml
Olenhan kertonut jo pari vuotta sitten että Jyrki Katainen ei ole aitoa Johtaja tyyppiä lainkaan, eikä todetusti edes kunnon Poliitikko, vaan hän on hyvä C-3 luokan Virkamies ainoastaan. Ja tuohon EU-Komissaarin virkaan on nimenomaan haettu EKP johtajuuden alaisuudessa tunnollisesti työskentelevää Virkamies tyyppiä joka tekee juuri kuten raha eliitti määrää. Ja kuten olen aiemmin esittänyt että meidän Olli Rehn oli myös sellainen EU Komisaariksi kelpaava Virkamies tyyppi.
Ns. "Kauniiden ihmisten kykypuolueen" komiat, nuoret ja taitavat palkitaan EU:ssa lopulta aina ja iankaikkisesti, aamen.
Sitäpaitsi italialaisethan sen jo enteellisesti aikoinaan hyvinkin selvästi julkitoivat, että Mr. Himaskatainen on aivan liian seksikäs pääministeriksi:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012083116026150_uu.shtml
> On ilmeisesti maailmanluokan talousmies?
Kataiselle myönnetyssä Ludwig Erhard -mitalin julkistustilaisuudessa Angela Merkel näyttää käsillään erittäin selvästi symbolista merkkiä jolla oikein korostetaan sitä että mistä ansioista mitali annettiin.
http://www.wirtschaftsrat.de/wirtschaftsrat.nsf/res/wt2012_19_ck.jpg/$file/wt2012_19_ck_std.jpg
Merkelin kädet peilikuvana muodostuvan tutun kaksoispyramidin, Vapaamuurarien pyhän kuvion.
Vapaamuurarit ja heidän pyrkimyksensä. Katainen on juoninut ja antanut sitoumuksia. On luvannut ajaa Suomea kohti haluttuja ja pyydettyjä pyrkimyksiä. Vie maata kohden pankkiirien ikuista velkavankeutta.
Tässä Kataiselle tekosista Merkeliltä mitali palkinnoksi.
Siis se Merkelin pyramidilinkki, tässä http://tinyurl.com/l3zlg4t
se vaan näyttää että sillä on tuollainen "kantikas v ittu"
Urpilainen ja Katainen ovat ostaneet molemmille paikan. Maksu hoidettiin miljardiavustuksina pankeille. Suomalaiset veronmaksajat ja heidän lapsensa maksavat lahjukset.
Yleensäkin rosvojoukkioilla on tapana palkita se joka on tuotanut eniten saalista koko rosvokoplalle. Katainen on huijannut Suomen kansalta kymmeniä miljardeja joista osa on mennyt omiin taskuihin ja suurin osa kuitenkin jaettavaksi muille rosvoille. Jos olisin saman rosvokerhon jäsen jonka tilille on ohjattu satoja miljoonia euroja suomalaisten veronmaksajien rahoja, kannattaisin minäkin Kataisen palkitsemista.
Mitä niin hienoa EU on saanut aikaiseksi, että pitää ihan palkita? Kyllä se vaan niin menee EU:ssa, että Saksa ja Ranska pomottaa muita EU maita ja Suomi muiden mukana kumartelee ja nuoleskelee Saksan ja Ranskan perseitä. Jos EU pitäisi palkita, palkinto voisi olla esimerkiksi epäonnistunein järjestö tai jotain vastaavaa. Talous menee päin persettä. Tätä menoa suomalaisilla nuorilla ei ole minkäänlaista tulevaisuutta kuten nykyisillä kreikkalaisilla nuorilla. Kaiken huipuksi Urpilainen viskelee meidän rahoja Kreikkaan ja tiedä minne muualle Kataisen sanoessa: "Anna mennä, Jutta!".
Siis tohon linkkauksen Nobel juttuun
Koska hän on ainoa pohjoismaalainen,joka antaa brysselin vetää takaapäin
suomalaisen veronmaksajan kustannuksella.
Menikö mauttomaksi,ehkä,mutta arvostusta ei tuollaiselle todellakaan tule
Joo. Sanoo Katainen.
Sopii. Sanoo Katainen.
Paljonko pannaan. Sanoo Katainen.
Rahaa on. Sanoo Katainen ja ehdottaa Työläisiä Talkoisiin.
Angela Merkel halukkaasti levittelee Vapaamuurarien kolmiomerkkiänsä reissuillaan ympäri maailmaa. Se on noteerattu myös Saksassa.
Tässä kokoelma Anglian käsimerkeistä, vuosien varrelta.
http://www.digitalfilmtree.com/blog/2012/01/angela-merkels-hand-posture-a-compendium/
Merkel on kaikkein kiivaimpia "Yhtenäisen Euroopan" asian ajajia. Suomen osalta se tarkoittaa maamme itsenäisyydestä luopumista. Sulautumista pieneksi osaseksi EU-sotakoalitiota.
Tämän asian edistämisestä Jyrki Katainen näyttävästi mitalillansa palkittiin.
They have really danced with the devil in the pale moon light:
http://www.youtube.com/watch?v=2dwBO3x6J2g
http://www.youtube.com/watch?v=n3RyDQ48t_M
Palvellut hyvin sitä selin istuvaa pitkäviiksistä, suurta sikaaria polttavaa, pönäkkää miestä, joka käyttää todellista valtaa kansalaisten demokratia uskomuksista huolimatta.
Aika hyvä video noista erilaisisua variaatioita pyramidikuvioista joita Angela Merkel *jatkuvasti* puheensa aikana muodostaa käsillänsä. Ikäänkuin käsillään vetää tai kauhoo sivuilta jotakin asioita, ja yhdistää sen kaiken sitten käsiensä muodostaman EU-pyramidin alle ja sisälle.
Yleinen käsitys tuota videota kommentoineilla on Saksan Angela Merkel ajaa pankkiirien, Trilaterlaalin komission, Bilderbergin, FED:in, IMF:n ja maailman korkonkiskureiden ja rahanpesijöiden etuja.
Tuolta naiselta Jyrki Katainen siis sai sen saksalaisen uskollisuusmitalinsa.
Merkelin käsikuvioiden kolmiosymboliikan siunausten kera.