Kuluttajia jymäytetty

QueenOfTheDawn

Luinpa siinä Seuran mukana tullutta tv maailmaa; huomasin että tulisi kolmekin leffaa jotka mielelläni ottaisin nauhalle, kun ei vielä ole dvd:tä vielä hankittu. Mutta miltäs kanavilta ne tulivatkaan? Nelonen: ei näy, Subtv: just joo ei ainakaan sitä ole, kaapelikanava: joo heippa. Että sillätavalla… Ei muuta jotain vuodelta 1952 olevaa kauhuelokuvaa tölläämään.

Ei kai sellaiset kanavat nyt täällä ”perämettällä” näy… Kyllä se sitten on rasittavaa, näin lyhyessä ajassa olisi pitänyt hommata dvdt, digipoksit, polttava cd/dvd asema ja luojaties mitä seuraavaksi. Tuntuu että taas on kuluttajia jymäytetty… Vararikkoon tässä mennään ei muuta auta.

Voisikos joku muuten kertoa mitä tapahtuu reippaalle 200 vhs-kasetilleni kun ei ole enää videoita? Sama kohtaa cd-levyjä ja kasetteja… Nythän pitäisi olla biisit äänitettynä MP3sille… Ja sitten tulee seuraavaksi ne vähäsen pienemmät levyt… Mihinkäs sitten nämä normaali kokoiset cd:t, ja entäs tietokoneen disketit?

Niin ja sitten on se laajakaista… Taitaa sitäkin saada tänne jumalan selän taa odottaa…

3

867

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ystävällinen ohis

      Osta varastoon pari kolme videonauhuria, ja cd-kasettisoitinta. Jos sattuu rikkoutumaan, eikä kukaan osaa enää korjata, voit ottaa uuden esiin. Voit niillä sitten katsella/kuunnella antiikkisia tallenteitasi =)

      • Tidzu

        Ne kaikki on aiva turhanpäiväisiä juttuja esim. se laajakaista!! niillä ei tee suoraan sanottuna yhtään mitään..


    • Piinaaja

      Ei teillä kyllä ihan putkeen tunnu menevän siellä peräkylillä millään mittareilla mitattuna.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet

      Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.
      Sinkut
      61
      7119
    2. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      65
      2773
    3. Kemijärven festarit 2025

      Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️
      Kemijärvi
      19
      1892
    4. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      147
      1884
    5. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      18
      1848
    6. Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!

      Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      136
      1771
    7. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      29
      1552
    8. Tekikö mieli laittaa viesti?

      Miten on? 😌
      Ikävä
      102
      1467
    9. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      38
      1241
    10. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1206
    Aihe