Luinpa siinä Seuran mukana tullutta tv maailmaa; huomasin että tulisi kolmekin leffaa jotka mielelläni ottaisin nauhalle, kun ei vielä ole dvd:tä vielä hankittu. Mutta miltäs kanavilta ne tulivatkaan? Nelonen: ei näy, Subtv: just joo ei ainakaan sitä ole, kaapelikanava: joo heippa. Että sillätavalla… Ei muuta jotain vuodelta 1952 olevaa kauhuelokuvaa tölläämään.
Ei kai sellaiset kanavat nyt täällä ”perämettällä” näy… Kyllä se sitten on rasittavaa, näin lyhyessä ajassa olisi pitänyt hommata dvdt, digipoksit, polttava cd/dvd asema ja luojaties mitä seuraavaksi. Tuntuu että taas on kuluttajia jymäytetty… Vararikkoon tässä mennään ei muuta auta.
Voisikos joku muuten kertoa mitä tapahtuu reippaalle 200 vhs-kasetilleni kun ei ole enää videoita? Sama kohtaa cd-levyjä ja kasetteja… Nythän pitäisi olla biisit äänitettynä MP3sille… Ja sitten tulee seuraavaksi ne vähäsen pienemmät levyt… Mihinkäs sitten nämä normaali kokoiset cd:t, ja entäs tietokoneen disketit?
Niin ja sitten on se laajakaista… Taitaa sitäkin saada tänne jumalan selän taa odottaa…
Kuluttajia jymäytetty
QueenOfTheDawn
3
892
Vastaukset
- Ystävällinen ohis
Osta varastoon pari kolme videonauhuria, ja cd-kasettisoitinta. Jos sattuu rikkoutumaan, eikä kukaan osaa enää korjata, voit ottaa uuden esiin. Voit niillä sitten katsella/kuunnella antiikkisia tallenteitasi =)
- Tidzu
Ne kaikki on aiva turhanpäiväisiä juttuja esim. se laajakaista!! niillä ei tee suoraan sanottuna yhtään mitään..
- Piinaaja
Ei teillä kyllä ihan putkeen tunnu menevän siellä peräkylillä millään mittareilla mitattuna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä292332Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri291652Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle
Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t241433- 891422
Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä4171082- 1211054
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha624916Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet
Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa240891kamera hakokylässä
kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!15779- 10750