Pesonen ei kai ole enää jatkamassa puheenjohtajana. Jos suoria ollaan, ei puolueen nykyisen jäsenistön keskuudesta löydy puheenjohtajan mitat täyttävää miestä tai naista.
Puolueen ulkopuolella ainakin vielä toistaiseksi olisi Pietu. Niille, jotka eivät Pietua tunne, kerrottakoon, että Pietu on IPU:n veteraani, joka johti hyvällä menestyksellä IPU:n Pohjois-Karjalan piiriä. Vaalimenestyskin oli hyvää, sillä Pietu osaa ja uskaltaa. Pietu vaikutti muutenkin ja otti esille esimerkiksi lehden nimen muuttamisen. Myöhemmin lehden nimi sitten muutettiinkiin juuri kuten Pietu kaavaili.
Myöhemmin puolueen sisällä tuli pieniä erimielisyyksiä ja Pietu päätti poistua kuin herrasmies. Moni jäi Pietua kaipaamaan. Tulisikohan hän takaisin jos pyytäisimme? Eihän siinä ainakaan mitään menetä.
Puolueen ulkopuolella ainakin vielä toistaiseksi olisi Pietu. Niille, jotka eivät Pietua tunne, kerrottakoon, että Pietu on IPU:n veteraani, joka johti hyvällä menestyksellä IPU:n Pohjois-Karjalan piiriä. Vaalimenestyskin oli hyvää, sillä Pietu osaa ja uskaltaa. Pietu vaikutti muutenkin ja otti esille esimerkiksi lehden nimen muuttamisen. Myöhemmin lehden nimi sitten muutettiinkiin juuri kuten Pietu kaavaili.
Myöhemmin puolueen sisällä tuli pieniä erimielisyyksiä ja Pietu päätti poistua kuin herrasmies. Moni jäi Pietua kaipaamaan. Tulisikohan hän takaisin jos pyytäisimme? Eihän siinä ainakaan mitään menetä.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Hyvä idea! Pietu varmasti kelpaisi Pantsarillekin.
Onkos täällä Pantsari kirjoittanut nimellään ? Ihmettelen hänen nimenkäyttö oikeutta täällä . Jätetään hänet ja seniorit rauhaan , hehän tietojeni mukaan irtautuivat Ipusta . Pääsette luomaan uudistuvaa nuorempaa iskuvoimaa . Toivon todellakin Senioreille menestystä puolueena . Nyt ei ipulaisten kannattaa lopettaa senioreiden "tökkimiset" ettei pilaa ipun mainetta . Kaikkihan täältä tulee julkisuuteen ?
Siis Ipulaisten kannattaa lopettaa senioreiden Tökkimiset ettei pilaa ipun mainetta .
Kyllä suomi24:ssa ja millä hyvänsä julkisella foorumilla ihan rauhassa voi puoluejohtajista käyttää heidän oikeaa nimeään. Mikäs poikkeus se senioripuolue tässä suhteessa olisi.
Tietysti puolueen puheenjohtaja voi tänne kirjoittaa nimimerkillä, kuten kuka tahansa muukin, niin kuin tehneekin.
Pesonen ei oletettavasti ole tänne ikinä kirjoittanut mitään. Silti hänen nimensä mainitaan tuon tuosta.
Puheenjohtajan pesti missä tahansa puolueessa on sellainen, että joutuu hyväksymään nimensä näkemisen julkisuudessa, vaikkei siitä tykkäisikään. - Sikäli kun kirjoittaja ylipäänsä tarkoittaa seioripuolueen puheenjohtajaa. Onhan niitä pantsareita muitakin.
Voin myös kertoa, että kovin epätodennäköistä on se, että yksikään ipulainen tosissaan Pietua pj:ksi halajaisi.
Onko Pesonen loikkaamassa perussuomalaisiin?
Tässä keskustelussa kannattaa "mustana hevosena" muistaa myös Aaro Mikkonen, joka oli ehdolla perussuomalaisten pj:ksi.
Joten Pietu vai Aaro?
mäjenpää olisi ehdottomasti paras pj. nyt vaan lakki kouraan ja nätisti pyytämään ollia johtajaksi
Hei!
Ihan oikeasti, voisitteko lopettaa nämä höpöjutut. Pesonen on IPU:n puheenjohtaja, eikä ole minnekään menossa, paitsi tietenkin jos tulee valittua europarlamenttiin.
Kirjoittakaa asioista, miten saisimme taas Suomen nousuun. Siinä sitä olisi pähkäiltävää itse kullekin.
ritu ja pesonen ovat anaaliyhdynnästä
Ajattelin ensin ilmoittaa ylläpidolle, mutta jääköön viestisi näkyviin. Mietitkö oikeasti mitään, kun kirjoittelet näitä anaalijuttujasi?
Onko IPU noussut jo niin vaaralliseksi puolueeksi, että näitä tarvitsee täälläkin kirjoitella.
Muuten, jos seksistä puhutaan, niin tykkään ihan lähetyssaarnaajasta. Toiseksi Pesonen on varattu, niin ei kiinnosta. Semmoinen älykäs, komea, rikas, noin 50-v, vapaa mieshenkilö, niin ei kuin sähköpostia tulemaan;)
asennossa kakkoseen
Näitä on aiemmin ollut jatkuvasti tuolla persupalstalla,siellä ilmeisesti
nyt siivotaan joten nyt siirrytään tänne.
Joillakin ihmisillä on aina alapään jutut mielessä, ei ole ihme jos suomella menee huonosti.
Nämä trollit ovat hallituspuolueiden palkkaamia.
Joko hallituspuolueiden tai EU:n palkkalistoilla...
Minusta tuntuu, että IPU:sta on tullut vaarallinen puolue, kun täällä trollaavat. Ei kai nolliin kiinnitä kukaan huomiota, eikös se näin mennyt?
Nyt kun on huomattu, että IPU on ainoa puolue, joka ajaa EU:sta eroon, trollaus tulee varmasti kiihtymään, mutta se kertoo vain toisten hädästä.
pidätkö muru kinkyilystä
Kyllä nyt näen, että IPU todellakin koetaan uhaksi eliitille. Ja se on aivan oikein, kannattaa miettiä että ihmiset huomaavat, että heitä on petetty.
Kansanäänestykeräyskin sai vain noin 30 000 nimeä, vaikka PS:ää äänesti 500 000. Tämä jo kertoo, että Soini on vain eliitin asiapoika.
höylätty tuhkaluukuun? kunnon ipulainen ei muuta haluakkaan