Donner pilasi mustan tytön

Kuvasi itsensä nuoren mustan kanssa. Eipä elä tuo tyttö enää, ole elänyt pitkiin, pitkiin aikoihin. Oli vaan materiaalia Donnerille, joka nyt menee Rkp:n systeemeissä eduskuntaan lakeja säätämään.
Ei ole koskaan Donner kommentoinut tuota tyttöä, ei ilmaissut katumistaan, ei koskaan ole mikään Simo Wiisenthal-järjestö laittanut häntä siitä vastuuseen.
Porskuttaa vaan eteenpäin ja on olevinaan oikeassa ja viisa.

Donner on oikeasti vailla moraalia, rkp-läinen kun on.
658
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eipä taida enää olla toimintaa, muuta kuin vaipan vaihto.
Säälittää se, joka joutuu vieressään istumaan salissa.

Äänestä

Joku toinen Rkp-läinen taannoin yritti samaa suomalaistytön suhteen, mutta jäi kiinni ja kuoli hukkumisonnettomuudessa äkisti.

Äänestä

Pilasi?

Äänestä
  • Donner teki tyttelistä horan. Tyttö kuoli AIDSIIN muutama vuosi panon jälkeen. Onko Donner käynyt tytön haudalla.

    Äänestä

Erlund nousi julkisuuteen, kun paljastui hänen ahdistelleen erästä hankolaista 15-vuotiasta tyttöä puhelimitse. Raaseporin käräjäoikeus hylkäsi alkuperäisen syytteen lapsen seksuaalisen hyväksikäytön yrityksestä ja tuomitsi Erlundin 45 päiväsakkoon kotirauhan rikkomisesta. Lisäksi Erlund määrättiin maksamaan tytölle vahingonkorvausta.

Tapauksen kaikki osapuolet valittivat Helsingin hovioikeuteen. Hovioikeus katsoi Erlundin syyllistyneen kotirauhan häirinnän lisäksi lapsen seksuaalisen hyväksikäytön yritykseen ja korotti tuomion 45 päivän ehdolliseksi vankeudeksi . Erlundia painostettiin eroamaan eduskunnasta, mutta hän ei suostunut eroamaan. Erlundilla oli aikaisempi tuomio lapsen vapaudenriiston yrityksestä

Äänestä

Rkp:n kokoelma eduskunnassa on koominen:

-yksi erotettu ministeri, joka ketkuili.
-yksi facebookista nostettu heikko
-yksi kiljukaula nenännostaja
-yksi tyhmä kiekuja pidronpelaaja
-yksi omia bisneksiään ajava
-yksi salarakasuusperheellinen maanviljelijä
-yksi isänsä perussa vaivoin ponnistava
-niin turha etten edes muista nimeä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iljettävä tyyppi kirjoitti:

Kuvasi itsensä nuoren mustan kanssa. Eipä elä tuo tyttö enää, ole elänyt pitkiin, pitkiin aikoihin. Oli vaan materiaalia Donnerille, joka nyt menee Rkp:n systeemeissä eduskuntaan lakeja säätämään.
Ei ole koskaan Donner kommentoinut tuota tyttöä, ei ilmaissut katumistaan, ei koskaan ole mikään Simo Wiisenthal-järjestö laittanut häntä siitä vastuuseen.
Porskuttaa vaan eteenpäin ja on olevinaan oikeassa ja viisa.

Donner on oikeasti vailla moraalia, rkp-läinen kun on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu