Uusi kansalaisaloite

Ob kuulemma hankkeilla kansalaisaloite pakkosuomen poistamiseksi kouluista.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suunta on oikea. Vuonna 2015 poistamme koko oppivelvollisuuden. Kouluissahan ei tunnetusti opeteta muuta kuin monikulttuuria ja kommunismia.

Äänestä

kannatan. mikään ei ollut niin tylsääkuin kielioppi. osaan puhua ihan tarpeeksi äidinkieltäni.

Äänestä

Korkki jo kiini..

Äänestä
  • Ota sinä tappisi ja tekarisi pois ja ryhdytään taas tositoimiin.

    Äänestä

  • persutöppiksen ikene kirjoitti:

    Ota sinä tappisi ja tekarisi pois ja ryhdytään taas tositoimiin.

    Tämä on paha. Kaikkihan tietävät, että monikulttuurin ja kommunismin lisäksi kouluissa opetetaan myös feminismiä ja homoutta. Toisaalta on sanottava, että Töppis on luonnonlahjakkuus alallaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


persu minäkin kirjoitti:

Ob kuulemma hankkeilla kansalaisaloite pakkosuomen poistamiseksi kouluista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu