Bobi Sivenillä oli iso perse

Bobi Siven masentui isosta perseestään ja ampui itsensä. Onko mielestänne sankarillista tehdä itsemurha, jos perse ei ole kuin kaksi nyrkkiä?
588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Luepa ajatuksella, mitä kaikkea Wikipedia tietää Bobi Sivénistä kertoa:

http://fi.wikipedia.org/wiki/Bobi_Sivén

Sinusta surkeasta raukasta ei Wikipedia koskaan tule mainitsemaan yhtä ainutta riviä. Ellet sitten liity Perussuomalaisiin ja tule mukaan hoitamaan isänmaan asioita kuntoon niin kuin Sivén-vainaa aikoinaan esimerkillään yritti tehdä.

Äänestä
  • ...luulevat olevansa sankareita jos joku hiukan kajahtanut tollo on päättänyt päivänsä itse.

    Aivan kippurassa naurettavaa on persu-pölhöjen todella väärinymmärretty isänmaallisuus. Saisivat suksia vittuun Suomen henkistä ilmapiiriä pilaamista. Jokainen persumöläys on karkea isku suomalaisen älyn ja valistuksen kasvoille..

    Äänestä

  • Persu-pölhöt... kirjoitti:

    ...luulevat olevansa sankareita jos joku hiukan kajahtanut tollo on päättänyt päivänsä itse.

    Aivan kippurassa naurettavaa on persu-pölhöjen todella väärinymmärretty isänmaallisuus. Saisivat suksia vittuun Suomen henkistä ilmapiiriä pilaamista. Jokainen persumöläys on karkea isku suomalaisen älyn ja valistuksen kasvoille..

    Suomalaisuusaatteen marttyyri Sivén näytti, miten miehen tie kuljetaan loppuun saakka. Harvalla meistä on vastaavaa suoraselkäistä rohkeutta seistä periaatteittemme takana äärimmäiseen askeleeseen asti. Kun koulujen opetusmateriaali arvokonservatiivisen vallankumouksen toteutuessa uusitaan, nostetaan Sivénin kaltaiset isänmaansuojelijat esikuviksi uudelle nuorisosukupolvelle, jota kulttuurimarxilaisen myrkyn ei enää anneta pilata. Tavoitteena on kasvattaa kansalaisia, sotilaita.

    Sisu - voima - kunnia.

    Äänestä

Bobi Sivenillä oli aikalaistodistuksen mukaan helevetin iso perse.

Äänestä

Bobi Sivenille

Mitäs lähdit, hesalaispöljä Karjalan korpiin hihhuloimaan. Otti varmaan pattiin, kun oikeat karjalaiset alkoivat mieluummin venälläisiksi kommunisteiksi kuin suomalaisiksi persuiksi.

Ei sinun olisi siitä huolimatta pitänyt ampua ittees - aivan hullu teko - olisit ajatellut ies äitiäs ja issäis. Miksi vitussa sinun piti olla niin pöljä, että ammut ihtes tuollaisten lapsellisten ja kusipäisten ääriaatteiden vuoksi. Et ole sankari. Olet tragikoominen hahmo.

Vielä pöljempiä kuin tämä hesalaisvässykkä ovat ne, jotka eivät ole yhtään viisastuneet vaikka Bobi Sivenin kurja kohtalo on silmäin eissä todistamassa ääriaatteiden mielettömyyttä. Vielä elätellä tuommosia äärikansallisia houreita joilla ei ole mitään sijaa reaalimualimassa.

Hyi teitä - olette naurettavia eikä teistä tule ikinä tosimiehiä jos ette viisastu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Myytin murtaja kirjoitti:

Bobi Siven masentui isosta perseestään ja ampui itsensä. Onko mielestänne sankarillista tehdä itsemurha, jos perse ei ole kuin kaksi nyrkkiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu