Mikä kaataisi ydinvoiman?

Fukushima siihen ei riittänyt - niin mikä riittäisi?
464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tyytyminen hyvin, hyvin vähään.

Ydinenergia on vain yksi osa ongelmaa. Koko ongelma on suunnaton energian tarve.

Äänestä
  • Aina voi lopettaa sähkön käytön. Ellei sähköä käytetä niin ei sitä myöskään tarvitse tuottaa. Työpaikan vaihtaminen sellaiseen missä ei sähköä käytetä auttaa myös asia.

    Äänestä

  • Suomen aito Kansallistietäjä ennustaa että Ydinvoima tulee olemaan aina riittävässä määrin ihmiskunnan energian tuottaja.

    Äänestä

Ei se Fukushima ole vielä ohi millään tavalla. Korjaustyöstä ei ole kerrottu mitään julkisuuteen pitkiin aikoihin. Ne alueella tapahtuvat maanjäristykset eivät ainkaan ole paranteneet tilannetta sortuneissa voimalan rakenteissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fugu Euroopassa kirjoitti:

Fukushima siihen ei riittänyt - niin mikä riittäisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu