Monissa on ihan selkeitä narsistisia piirteitä.
Miksi niin monet julkkikset on narsistisia?
5+9
9149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Nollatyrkyt, kuten Fartta ja Steroid-Soffa tunkevat vessakuviaan hädissään nettiin 24/7
Nollatyrkky Jassu Mäntylä se vasta papparaisineen narsisti onkin! Itseensä kehuu tauotta, neuvomassa ja moralisoimassa muita, eikä edes tajua katua omia törttöilyjään.
Se on totta. Jassu johtaa turhislistaa.
Ketkä julkkikset vihaavat toisiaan?
Kaikki vihaavat Mattiesko Hyttystä. Tavikset ja julkkikset.
Narsismi ja itsekkyys ovat kaksi eriasiaa. Monet julkkikset ovat itsekkäitä ja tietyssämäärin, jopa suotava piirre, ettei tule täysin tallotuksi. Nämä turhakkeet ovat poikkeuksia, heistä kajastaa narsismi tai oikeastaan opeteltu narsismi jo kaukaa.
Tarkoitin siis niitä jotka ovat hakeutumalla hakeutuneet julkisuuteen
No eiköhän asia ole selvä: narsistiset ihmiset rakastavat huomion keskipisteenä olemista ja haluavat tulla nähdyksi ja ihailluksi. Totta kai julkisuuteen hakeutuu ja pyrkii juuri sellaisia ihmisiä. Huutavat sitten mediassa niin kuin 5-vuotias kerjää huomiota: "hei kattokaa mua, kattokaa mua, kattokaa mua!!!" Ja kun on kerran julkisuuselämään päästy ja totuttu, on ajatus elämästä ilman julkisuutta mahdoton. Epätoivoinen julkisuusnarkkari tekee mitä tahansa pysyäkseen julkisuudessa. Myy koko elämänsä. Myy lastensa elämän. Mitä vain, että kamera vielä kerran kohdistuisi häneen.
Kyllä edelleen sanoisin pahimmiksi narsisti-passkoiksi näitä ei-mitään aikaansaaneita, kouluttamattomia idioottimaisen tyhmiä akkoja, jotka eivöt tee muuta kun loisivat muitten kustannuksella ja keksivät koko aika jotain toisarvoisia juttuja Seiskaan ja blogeihinsa. Tulivat "salarakkaina" julkisuuteen eivätkä edelleenkään saa mitään järkevää aikaan:
1. Jasmin Mäntylä - malliesimerkki yllä olevasta. Paskakasa pahimmasta päästä.
2. Tuksut - sentään yrittävät esiintyä mistä voidaan olla montaa mieltä.
3. Henna Kaalinainen - ahvenen huulet hankkinut salarakas possu.
4. Sofia Nousiainen - ennen kaunis nainen, meni totaalisesti leikkelemään itsensä pilalle kuin Frankensteinin hirviö.