ihmetekoja

onko kokemuksia saarnaajien ihmeteoista
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

>onko kokemuksia saarnaajien ihmeteoista <

Ei, ei ole! Mutta siitä minulla on useitakin kokemuksia kun Jeesus on tehnyt ihmetekoja. Jeesus on tehnyt ihmetekoja jo pelkästään minussa itsessäni.

Äänestä

Saarnaajat todellakin tekevät ihmeitä. Varsinkin USA:ssa.

Äänestä
  • Niinpä, Isosta rahasta tekevät vainka kuinka suuria ihmeitä, heh.

    Äänestä

Mä kaaduin Ylivainion kokouksessa.
Yks saarnaaja rukoili multa nikotiiniaddiktin pois.

Hmmm... ei tule nyt muita saarnaajien ihmeitä mieleen.

Mutta sitten suoria Jumalan vastauksia kyllä paljonkin, enkeleitä ja muuta apua.
.

Äänestä

Ei ne saarnaajat tee ihmetekoja. Vaan Pyhä Henki kohtaa ihmisiä monin eri tavoin ja se on Jumalan työ.

Eli annetaan kunnia Jumalalle.

Äänestä

En saanut kokea ihmetekoja ennen kuin lakkasin seuraamasta ihmeitä ja aloin seuraamaan Jeesusta.

Kun Jumala tekee ihmeen, yksikään ihminen ja saarnaaja ei saa siitä kunniaa. Tämä tulee sinulle aloittajalle nyt ehkä yllätyksenä, mutta Raamattu opettaa, että saarnaajat eivät ole muiden uskovien yläpuolella, eivätkä ole hallitsijoita, vaan he ovat kaikkien muiden palvelijoita.

Äänestä

Anoppini, entinen helluntalainen,sellä kokusissa päätettiin että jätetään lääkkeet pois ja että rukouksen voimalla parannutaan.No siinähän meinasi henki lähteä(joutu käyttämään lääkkeitä vaikean sairautensa vuoksi)onnenksi saatiin onneksi ambulanssi ajoissa.Siinä ihme parantumista.Sittemmin erosi koko lahkosta,kun rupesivat kärkkymään testamenttaamaan omaisuutta lahkolle,semmonen juttu se.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


onko ihmetekoja kirjoitti:

onko kokemuksia saarnaajien ihmeteoista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu