Rakentajat rakentelivat pyramiideja 4500 v.sitten,samaan aikaan oli vedenpaisumus,paisumuksen jälkeen rakentajat jatkoivat töitään,missä rakentajat olivat tulvan aikaan,nooan arkissako.Entäs paisumuksen jälkeen alkanut super evoluutio,4500 v. ja kaikki uusi elämä.
Egypti vuonna 45000 sitten
kalevik-03
277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Nuoren maan kreationismi ei kestä lainkaan matemaattista tarkastelua.
Egyptin ja lähi-idän lisäksi, esimerkiksi Intiassa ja Kiinassa on valtavan pitkä kirjoitettu historia. Jumalan olisi pitänyt luoda vedenpaisumuksen jälkeen miljoonia uusia ihmisiä ja miljardeja eläimiä, jotta historiassa olisi mitään järkeä.
Mikäli kaikki ihmiset olisivat Nooan perheen jälkeläisiä, heidän olisi pitänyt lisääntyä luonnottoman nopeasti ja heidän geeniensä mutaatioiden olisi pitänyt olla tuntuvasti nopeampia kuin nykyään. Miettikää esim. sitä että Nooan arkissa oli mukana vain yhdenlainen ihmisen Y-kromosomi. (Nooan Y-kromosomi, joka oli luonnollisesti sellaisenaan myös Nooan pojilla). Kaikki nykyiset Y-kromosomit olisivat siis syntyneet mutaatioiden avulla 4500 vuodessa.
Eipä kestä. Eikä geologista, arkeologista, paleontologista tai fysikaalista tai muutenkaan tieteellistä.