Siimeksen jutut

TELA (työeläkevakuuttajat) Pääjohtaja Suvi Anne Siimes liputtaa kovasti työeläkevarojen sijoittamista paremmin tuottaviin kohteisiin. Vaikka Siimes ei sanallisesti väitäkään kannattavansa työläisten eläkevarojen uudelleen sijoittamista niin hän kovasti arvostelee nykykäytäntöä joka on yhteisesti sovittu.
Merkillistä että vasemmistosta kuuluua tällaisia kommentteja? Mitä arvon teverit tähän sanoo?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tevereistä en tiedä muttei suvi ole ollut enään vuosikymmeniin vasemmistossa..
Suvi puhuu mutta karavaani kulkee..

Äänestä

Joko se Mari on korkannut viikonloppupullon ? Siimes oli vasemmiston puheenjohtana vuodesta 1998 kunnes antoi eroilmoituksen 2 .3.2006. oli sitten paras puheenjohtaja mitä vasemmistolla on koskaan ollut .

Äänestä

Ei paras oli Klasu ja sitten Paavo!

Äänestä

Onkos suvilla jäsenkirja vielä? Taitaa olla.

Äänestä

Soita ja kysy!

Äänestä

Ihan noin periaatteessa, mitä vahinkoa olisi paremmasta tuotosta? Eikö se varmistaisi sinunkin eläkkeesi?

Onko nykykäytäntö aina paras? Silloinhan feodaalinen yhteiskunta tai vielä aiempi orjuuteen perustuva olisi paras olivathan nekin aikoinaan nykykäytäntöä?

Sinäkö olet se viisasten kivi joka sanoo mikä mihinkin tarkoitukseen milloinkin on parasta?

En tällä ota kantaa Siimeksen asiaan vaikka hän fiksulta vaikuttaakin, näköjään liian fiksulta vasureihin, vaan sinun perustelusi keveyteen arvoisa "huuu".

Äänestä

Oli liian Fiksu .tässä uudessa puoluejohtajassa ei ole sitä pelkoa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huuu. kirjoitti:

TELA (työeläkevakuuttajat) Pääjohtaja Suvi Anne Siimes liputtaa kovasti työeläkevarojen sijoittamista paremmin tuottaviin kohteisiin. Vaikka Siimes ei sanallisesti väitäkään kannattavansa työläisten eläkevarojen uudelleen sijoittamista niin hän kovasti arvostelee nykykäytäntöä joka on yhteisesti sovittu.
Merkillistä että vasemmistosta kuuluua tällaisia kommentteja? Mitä arvon teverit tähän sanoo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu