USA + NSA = IDIOTS

http://yle.fi/uutiset/nain_nsa_vakoilee_sahkoposteja_ja_facebook-chatteja_-_snowden_paljasti_yksityiskohdat/6758201

Kuinka paljon haittaisikaan noiden kusipää vakoojien touhua, kun ihmiset lähettäisivät vaikka itselleen huuhaa sähköpostina päivittäin, missä uhataan esimerkiksi usa:n pressaa ja perhettä. Siinähän sitten haarukoisivat vaikka miljardin ihmisen taustoja. Usa haisee yhä enemmän.
15121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ihmisten puhelut, sähköpostiviestit, facebook, kaikki valvonnan alla. Onneksi lähetän vain paperikirjeitä ja puhun prepaid liittymiin, eri puhelimilla.

Äänestä

ja Venäjähän ei haise yhtään vaikka Johan Bäckman ja SAFKA-järjestö haarukoi miljoonien suomalaisten asioita höyry hartioista nousten venäläisille.
Samoiten SKP:n punafasisti illegaalit vasikoivat 70-luvulta lähtien omia kansalaisiaan venäläisille.
Repikää siitä....

Äänestä
  • Mutta Suomessa ei sanoma vaan valitettavasti mene perille. Suomessa kun vannotaan tänäkin päivänä Leninin, Stalin, Paasikiven ja Kekkosen linjaan!! Kauan eläköön Suomen ja Neuvostoliiton ikuinen Ystävyys!! ja Kuolema taantumuksellisille Neuvostovastaisille Fasisteille!! :D Edelleen ollaan rähmällään Ryssiin päin, valitettavasti..

    Äänestä

Internet = USA, venäjällä ei osa, ei arpaa koko nettiin. Idiot!

Äänestä
  • Nettihän on tosiaan syntynyt USA:n puolustusministeriiön rahoituksella joten katsoisin heillä olevan siihen jopa jonkinlainen omistusoikeus.

    Äänestä

  • Why idiot you motherfucker.........

    Äänestä

Eurooppalainen Tim Berners-Lee kehitti nykyisen netin, World Wide Webin.

USA kehitti sen webin päälle valtiotasoisen nettirikollisuuden ja patenttivarkaudet, sekä jokaisen kansalaisen nettivakoilun ja yksilöiden 24/7 seurannan.

Äänestä

Orwell ei ikinä voinut kuvitella, että todellisuus on tarua ihmeellisempää tässäkin asiassa.

Äänestä

Tätkin ketjua luetaan jo jossain kellaribunkkerissa.

Äänestä
  • Otin juuri lerssin esiin ja heilutan sitä läppärin kameralle. Toivottavasti itse OBAMA tai KISSINGER tai BUSH katsovat, kun kaipaavasti heristelen.

    Heijjssan!

    Äänestä

Minut on kaapattu, olen jossakin pimeässä lentokoneessa.....apu....ap .....aaaaahhhhhhh

Äänestä

Ihmisistä on tullut eeveekoo luusereita.

Äänestä

puhelimeni kuumeni, säteilyttääkö ne sitä?

Äänestä

NSA = N1ggers shutdown always. Näin sanoi joku teini tänään metrossa.

Äänestä

NSA ei äkkää missä mennään, jos käyttää Edward Snowdenista käännöstä

Eetu Lumiluola

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Snpwden is god kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/nain_nsa_vakoilee_sahkoposteja_ja_facebook-chatteja_-_snowden_paljasti_yksityiskohdat/6758201

Kuinka paljon haittaisikaan noiden kusipää vakoojien touhua, kun ihmiset lähettäisivät vaikka itselleen huuhaa sähköpostina päivittäin, missä uhataan esimerkiksi usa:n pressaa ja perhettä. Siinähän sitten haarukoisivat vaikka miljardin ihmisen taustoja. Usa haisee yhä enemmän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu