Iranin uusi pomo otti israelin heti hampaisiinsa.

omat voi pahoin

4

61

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin on.

      Totta että iranin kansalaiset haluisivat demokratiaa ja vapaampia oloja , mutta ahenidajad vai miten se lausutaan sanoo kyllä mitä ajattelee israelin ja usan ulkopoltiikasta, ja usein osuu myös oikeaan siinä. Mielelläni näkisin Iranin demokraattisena maan missä ihmisiä ei sorrettaisi minkään dogmin alle. Vapaita vaaleja tuskin nähdään niin kauan kun ahmedijad vai mikä se oli niin on vallassa.

    • Se on pakollista, paikallista litaniaa, joka kuuluu tuon viran kuvioihin ja joka ei merkitse mitään. Se on verrattavissa muinaiseen jargoniin, jossa vannottiin ikuista ystävyyttä Neuvostoliiton ja Suomen välille, ja että YYA-sopimus oli kaiken sen hyvän perusta mitä Suomessa oli. (YYA-sopimus irtisanottiin heti, kun se ilman sodanuhkaa oli mahdollista.)

      Muslimeille eivät sanat yleensäkään ole kalliita - Pentti Haanpäätä mukaillakseni. "Sanat ovat savua, jota heität eteesi ylittäessäsi vaikeita maastonkohtia" totesi Erno Paasilinna.

    • Odotellaan ensin

      Syyrian diktatuurin kaatumista, hoidellaan Iran sitten...

      L´haim!

    • Iranin johtajat

      kerjäävät selkäsaunaa, ja se on pikkunakki ISRAELILLE, jos he päättävät lopettaa iRANIN kiivikautisten RAKKIKOIRIEN räkytyksen !!!

      Kohta ON sisällissota Iranissa, sillä sen maan viisaat tietävät, että Jumala ON Israelin puolella, ja Iran saa lopulta selkäänsä, ja RUTOSTI, niinkuin muutkin HULLUT KOIRAT !!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      934
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      788
    3. 60
      772
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      44
      734
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      46
      670
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      664
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      629
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      570
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      516
    Aihe