oliko enkeli?

i believevvvv

Eli ollessani tarha tai kouluikäinen heräsin keskellä yötä unesta, ja huomasin sinertävän ja hohtavan pienen tytön makaavan vieressäni sängyllä nukkuen. Ja se pieni tyttö oli isosiskoni näköinen. Vaikka en paljoa lapsuudestaki muista, niin sen tapahtuman muistan kuin eilisen. Ja muistan kuinka ajattelin siskoni tulleen viereeni nukkumaan ja annoin hänelle lisää tilaa käpertymällä toiseen nurkkaan. Tilanne ei ollut yhtään pelottava ja jatkoin hyvillä mielin unia. Vanhemmaksi tullessa olen kuitenkin miettinyt tuota näkyä useasti. Olihan hän ihan hohtava ja sinertävä. Onko teidän enkeleihin uskovien mielestä mahdollista että näin enkelin? Se kuitenkin mietityttää miten hän oli ihan siskoni näköinen, koska annoinhan hänelle tilaa jotta hän mahtuisi nukkumaan vieressäni paremmin.

3

228

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pilli-piipari1

      ei enkelit nuku.ne valvoo24 tuntia/vrk

    • Sisko nukkui

      Siskohan se siinä eetterikehossa. Olen itse nähnyt kaverin eetterikehossa ja on sähkönsinertävän vaalea. Astraalikehoissa taas siskosi on värillinen, riippuu siitä että missä kehossa hänet näet.

    • Muumixll

      Näit vain unta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      608
      2186
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      108
      1088
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      23
      1055
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      4
      917
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      855
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      85
      823
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      89
      752
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      725
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      563
    Aihe