Peruskurssi starttaa 20.8.2013
Kurssilla opetellaan lajin perustekniikat ja niiden variaatiot. Harjoitukset sisältävät ohjatun alkulämmittelyn ja venyttelyn, tekniikkaharjoitteet sekä loppujumpan ja venyttelyn. Aiempaa taustaa kamppailu- ja urheilulajeista ei tarvita. Sopivasti haastavan peruskurssin aikana kunto kohoaa kuin itsestään. Varusteiksi kurssille riittää T-paita, sekä verryttelyhousut tai shortsit. Mukaan pääsee kahden ensimmäisen viikon ajan ilmaantumalla paikalle. Kurssin hinta 90€.
Kilpaurheilusta kiinnostuneelle thainyrkkeily tarjoaa vireän salikisatoiminnan muodossa loistavat edellytykset kehittyä ottelijana ja urheilijana kansainväliselle huipulle asti. Seurassa toimii aktiivinen kisaryhmä, joten neuvoja kilpailemisen aloittamiseen saat varmasti. Kilpaileminen on täysin vapaaehtoista.
Kuntoilijalle thainyrkkeily on erinomainen valinta sen kokonaisvaltaisen kuormituksen johdosta. Harjoituksissa tulee käytettyä kaikkia suuria lihasryhmiä, samalla koordinaatiota, tasapainoa ja hapenottokykyä kehittäen. Kuormitusta voi säädellä itse, mutta harjoituskaverien kannustaessa tulee usein harjoiteltua vähän kovempaa kuin yksin harjoittelisi. Tarjoamme haastavat, monipuoliset ja turvalliset harjoitukset kaikille harrastajille, riippumatta siitä kilpailevatko he.
Pori Thaiboxing Club on tuottanut vuosien varrella useita menestyneitä ottelijoita, suurimpia kruununjalokiviä ovat Porista ponnistaneet Jarno Marila (EM-2 2002 ja MM-1 2003) ja Tomi Karttunen (EM-2 2002, MM-3 2007). Nykyisin Marila toimii seurassa vastuuvalmentajana, joten tietotaitoa löytyy runsaasti.
Harjoitukset
Porin urheilutalon nyrkkeilytilassa, 2. kerros.
Tiistai 19:00 - 20:15
Torstai 18:30 - 20:00 ( 22.8 19:00 - 20:30)
Ohjaajat
Vastuuohjaajana toimii kansainvälisesti menestynyt päävalmentaja Jarno Marila.
Apua tarjoavat seuran sm-tasolla menestyneet ottelijat.
http://www.porithaiboxingclub.com
Peruskurssille voi ilmoittautua myös sähköpostitse: porithaiboxing (@) nic.fi
Lisätiedustelut
Jarno Marila 040 7244967
porithaiboxing (@) nic.fi
Thainyrkkeilyn peruskurssi Porissa 20.8 2013
PoriThaiboxingClub
3
304
Vastaukset
- PoriThaiBoxingClub
PoTBC youtubessa:
www.youtube.com/channel/UC1PV7cISWmAl0Pgg4C3-V5g
Facebookin käyttäjät pääsevät halutessaan katsomaan, mistä puhutaan seuran ryhmässä:
https://www.facebook.com/groups/128353640600113/ - PoTBC
Huomenna lajinäytös Porin Cabaretissa puoliltaöin.
http://uppaa.net/6822e
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986148KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495617Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei582662Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071788- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801277- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331018