Kuka on maailman hölmöin ihminen?

Omasta mielestäni se on Snowden, joka petti oman kotimaansa ja joutuu vielä loppujen lopuksi vankilaan koko loppuelämäkseen maanpetturuudesta. Törkeän tyhmä tyyppi. Vasurihippien ja islamistien sankari
12268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Sekin siinä on ikävää , ettei se vakoilu ja urknta lainkaan VÄHENE Eetu Lumiluolan tempausten johdosta. Viranomaiset saattavat vain muuttaa toimintatapojaan..

Äänestä
  • Tiedustelu on välttämätön paha. Rehelliselle ihmiselle siitä ei ole mitään haittaa. Kukaan ei edes tiedä, että onko hänestä kansiota Stasissa tai CIA:ssa.
    Stasin arkistosta voi nyt tarkistaa, että löytyykö mitään. Minua ei asia niin paljon kiinnosta, että lähtisin moisia kyselemään.

    Äänestä

  • haIIava_hevonen kirjoitti:

    Tiedustelu on välttämätön paha. Rehelliselle ihmiselle siitä ei ole mitään haittaa. Kukaan ei edes tiedä, että onko hänestä kansiota Stasissa tai CIA:ssa.
    Stasin arkistosta voi nyt tarkistaa, että löytyykö mitään. Minua ei asia niin paljon kiinnosta, että lähtisin moisia kyselemään.

    Naapurisi ovat varmaan erittäin kiinnostuneita sinunkin yksityisasioista.

    Äänestä

  • IV739U kirjoitti:

    Naapurisi ovat varmaan erittäin kiinnostuneita sinunkin yksityisasioista.

    Totta. Heistä on enemmän riesaa kuin NSA:sta. Ei nyt kuitenkaan näin paljon. http://www.youtube.com/watch?v=Quvgoi7sBjk

    Äänestä

Valtion johtajien rikosten paljastaminen on suurin rikos maailmassa. Kaikki sellaiset pitää julkisesti kiduttaa kuoliaaksi varoitukseksi muille.

PS
Koskee myös suomalaisten johtajien rikoksia.

Äänestä

Mailman hölmöimmästä en tiedä mutta suomen hölmöin on jouko pallari.
Rasvateoreetikko jonka jutuille nauraa naurismaan aidatkin.

Äänestä
  • Hyviä ehdokkaita löytyy tältäkin palstalta. Jos googlettamalla "kaksi kokoomusta" tulee 90 000 osumaa, niin voi vain kuvitella, että mitä muuta tuo tyyppi toistaa kymmeniätuhansia kertoja.

    Äänestä

Ei ,Snowden aloitti uuden ideologia sodan.Kysymys kuuluu:Kenellä on oikeus määrätä tällä planeetalla,kapitalistit vastaa tietysti,että rikkailla,joita USA ajaa,mutta paljon on jo toisella tavallakin ajattelevia.Money should be nothing,on ihan tervetullut ajatus.Pakolliset työt voidaan jakaa muullakin tavalla kuin taviksia kiristämällä.Ei kapitalistidiktatuurille.

Äänestä
  • Politiikot puhuu aina avoimesta tiedottamisesta. Tämä nuorukainen erehtyi uskomaan.

    Tapaus on ymmärrettävä. Suomessakin tuhannet uskoo kun Katainen selittää että 1 800 000 huollettavaa tarvitaan.

    Äänestä

Maailman tyhmintä en tiedä mutta Suomen kärki : Katainen, Häkämies, Slarikka.
Silkkaa kohteliaisuutta jätin naisten nimet pois, ehkä osin laiskuuttani

Äänestä

Olisko savolainen kokoomusplele Katainen tätä nykyä meillä ainakin?
kaksinaamainen ''leikkijä'' ja omahyväinen > iso v****pää!
Bimies kaapissa vaikka olemus kertoo kaiken? Maskara puuttuu, puuteria myös osittain!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................... kirjoitti:

Omasta mielestäni se on Snowden, joka petti oman kotimaansa ja joutuu vielä loppujen lopuksi vankilaan koko loppuelämäkseen maanpetturuudesta. Törkeän tyhmä tyyppi. Vasurihippien ja islamistien sankari

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu