Maahanmuuttaneiden tuomat taudit.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013080517333698_uu.shtml

Onko rasismia sanoa, että venäläiset ovat tuoneet suomeen erittäin pahan ja helposti leviävän taudin, siis tuberkuloosin ?
Venäjällä tuberkuloosia on aivan valtavasti.

Tuo tautihan oli pois suomesta ihan kokonaan, ennen hallitsematonta ja turhaa maahanmuuttoa.

Mitähän muita tauteja on suomeen istutettu esim. afrikkalaisten tuomisina ?
5137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

_yssät ja somalit ovat tuoneet maahamme myös lutikat ja torakat. Monessa talossa, missä mamuja asuu on paha lutikka ongelma. Moni isännöitsijä pystyisi kertomaan lukemattomia tarinoita näiden kulttuuriamme rikastuttamaan tulleiden asuntojen tuholaistorjunnasta ja sen hyödyttömyydestä, sekä miten kalliiksi se taloyhtiölle aina tulee. Tässä tapauksessa veronmaksajille, koska kyseiset mamut asuvat aina yhteiskunnan maksamissa asunnoissa.

Äänestä

On se vitun kumma, ettei kaikki tämä mamujen käymä biologinen sodankäynti meitä kantiksia vastaan huolestuta hyysäripäättäjäidiootteja ollenkaan!?

Äänestä

Tässä mustaa valkoisella, siitä mistä nuo pahimmat tuberkuloosit tulevat, siis baltian maista tai venäjältä.

http://www.thl.fi/fi_FI/web/fi/uutinen?id=29465

"Eteläsuomalaisella miehellä todetun keuhkotuberkuloosin aiheuttajaksi on paljastunut erittäin laajasti lääkkeille vastustuskykyinen XDR (extensively drug-resistant) -tuberkuloosibakteeri. Tämä bakteerikanta on vastustuskykyinen kaikille tuberkuloosin hoidossa käytetyille ns. ensilinjan lääkkeille ja lisäksi kahdelle toisen linjan tuberkuloosilääkkeelle. Potilasta voidaan kuitenkin hoitaa muilla harvemmin tuberkuloosiin käytetyillä lääkkeillä.

Sairastuneella, noin 50-vuotialla suomalaisella miehellä ei ole tuberkuloosille altistavia sairauksia eikä häntä ole aiemmin hoidettu tuberkuloosin vuoksi. Potilaan tuberkuloositartunnalle altistamat henkilöt on kartoitettu ja he ovat seurannassa. Tartunnan lähde ei ole toistaiseksi selvinnyt, mutta bakteerikanta viittaa Baltiasta tai Venäjältä peräisin olevaan tartuntaan."

Äänestä

Myös taudeilla pitää olla vapaa liikkuvuus!

T. Arkkihyysåri ja hyödyllinen yli-idiootti

Äänestä

Se on hyyssärikusipäitten mielestä AINA rasismia, vastustaa sitten ihan mitä vaan suomeen tulevaa paskaaaaa.

Heillä on vakaa aikomus tuhota suomi ja suomalisten elämä täysin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Taudit POIS. kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013080517333698_uu.shtml

Onko rasismia sanoa, että venäläiset ovat tuoneet suomeen erittäin pahan ja helposti leviävän taudin, siis tuberkuloosin ?
Venäjällä tuberkuloosia on aivan valtavasti.

Tuo tautihan oli pois suomesta ihan kokonaan, ennen hallitsematonta ja turhaa maahanmuuttoa.

Mitähän muita tauteja on suomeen istutettu esim. afrikkalaisten tuomisina ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu