Ylimielisyys taittaa loppua

Tässä on seuraava irtisanoja: Ahlstrom vähentämässä 350 työntekijää

Iva virnistys lienee takapäin Jutalla

ex punapää viitanen tuskin enään huutaa keskustan viaksi
1678
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat
  • Helmaa lyhemmäs ja tavara poslariksi, niin alkaa tapahtua. Jos talous ei, niin joku muu voi demuilla lähteä nousuun...

    Äänestä

Ei Jutasta ole tekemään todellisia muutoksia. Änkyrä nostelee vain niskojaan, koska oma ura on tärkeämpää kuin Suomen tilanne. Jos antaisi periksi niin menisi viimeistenkin kannatus.

Äänestä
  • Burjetin esittely

    Äänestä

sen näkee kilometrien päähän

Äänestä

A-talkin eläkekeskusteluun osallistunut SDP:n puheenjohtaja Jutta Urpilainen kritisoi Vanhasen sanelupolitiikkaa eläkeiän korotuspäätöksessä ja totesi opposition tukevan palkansaajajärjestöjä kiistassa kaikin keinoin. Urpilainen ei vastannut suoraan, tukeeko hän yleislakkoa, mutta vaati hallitusta perääntymään päätöksessä.

Äänestä

Tyhmyys, jääräpäisyys, narsistisuus ja ylimielisyys ovat Jutan tavaramerrkejä.

Äänestä

Valtionvelka lähentelee 100 miljardia
Ensivuonna ylittyy.

Jutta parka !
Enään ei voi muita syytellä.
Itse ajanut Suomen jamaan

Äänestä
  • tulee kohta ja sanoo keskustan syy

    Äänestä

Eikait enään kait ?

Syntymänsäkin sitten keskustan vika
Kuten Mooseksen syntymä on keskustan syy.
Kun oli piika ja renki panopuuhissa ja isäntä yllätti.'
Piika sai hädissään Mooseksen isän laakin sisäänsä.

Siksi Mooses vihaa keskustalaisia.

Äänestä
  • sattumus

    Äänestä

Ei ollut ensimmäisellä kerralla Mooseksen isä saanut tiineeksi.
Siis aiemminkin...
Oli isäntä yllättänyt, ja Mooseksen isä oli pruikannut lattialle...noo..
isäntä oli siihen kaatunut. Luikastunut.
Mooseksen isä oli sanonut: "olisi pojasta tullut riski, kun jo noin nuorena tuommoiset voimat, että isäntääkin heilutteli.

Äänestä
  • kuuluminen

    Äänestä

Keskustan vika kun pruikkasi isukki lattialle

Äänestä
  • jos näin teki

    Äänestä

Semmonen tuli sitten pojasta !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


m /Urpilainen kirjoitti:

Tässä on seuraava irtisanoja: Ahlstrom vähentämässä 350 työntekijää

Iva virnistys lienee takapäin Jutalla

ex punapää viitanen tuskin enään huutaa keskustan viaksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu