Suomen taide-elämä on näivettynyt ja muuttunut merkonomien leikkikentäksi.Siksi joku cehryn suunnittelema museo pätevine henkilökuntineen voisi tuda vähän ryhtiä sekavaan kopio-ja keräilykulttuuriin.
LAATUTAIDETTA
SUOMEEN
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kyllä se minulle sopii, jos muiden yksityisten ihmisten varoilla sen hommaatte ja maksatte kaikkine kuluineen!!!
On se outoa ja hullua, että vielä tähän järkyttävään "rahanpuutostautiin" sairastunutta, jatkuvan puutteen köyhdyttämään maahan, tullaankin ehdottamaan absurdia ja melkein puolipakolla toteuttamaan, työntämään moista hanketta "väsyttämällä"!
Ja "Galle", melkeinpä aina ne taiteilijat ovat itse eläneet lähes köyhyydessä, mistä ovat sukulaiset myöhemmin hyötyneet rahallisesti; ja keränneet tai saaneet. suuretkin omaisuudet ansioitta.. En kyllä suoraan sanoen tiedä, anteeksi, mutta mitä olet itse tehnyt saadaksesi niinkin.arvokkaan taidepyhätön Helsinkiin ja vielä meidän rahoillamme?