Kuka on sinun suosikki- inhokkihahmo sarjassa?
the sopranos
lulleriluu
10259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tämä kysymys kuuluu enemmän "salatut elämät" sarjaan,ei sopraanoon,ei laatusarjasta oikein voi eritellä,suosikki tai inho hahmoa.
Ja kukakohan sä luulet olevasi sääntöjä määräämään?
En ole mikään sääntöjen määrääjä se oli vain minun henkilökohtainen mielipide,ei sen pahempaa,ei ollut tarkoitus loukata.
Viisaus on kaksiteräinen miekka, joskus voi olla paljon sanottavaa, mutta aina ei kannata sitä sanoa.
Vanhassa puheopissa 1900-luvulla kaltaisiasi kutsutiin keskustelun murhaajiksi.
Little Steven (Steven Van Zandt), ehdottomasti. ja soitti aikoinaan Sprungsteenin bändissä kitaraa. Oikeastaan kaikki karaktaarit ihan hyviä. Ei yhtään sellaista ärsyttävää joita sarjoissa on vähintään se yksi.
Kyllä joo, Silvio on ihan ok mutta (toisinaan) habitus vähän yksitoikkoista ja "kuminaamaista" sama ilme kokoajan. mutta Paulie on mainio!! siis aivan mahtava. Furio myös hyvä kakkonen. Tonyssa ja christopherissa mua välistä ärsyttää jotkin asiat mutta jos inhokkeja lähdetään valitsemaan niin vähemmän miellyttää tonyn sisko Janice. ja Ralph Cifaretto.
Tuli katsottua koko sarja pitkästä aikaa.
Ensiesityksen tahtiin aikanaan katsoin ja boksin ilmestyttyä toisen kerran. Nyt oli aikaa kulunut sen verran, että oli mielenkiintoista taas katsoa tuotantokaudet läpi.
Suosittelen junioreille katsomista, vaikka tahti onkin hiukan hidastempoinen nykysarjoihin verrattuna.
Uskallan väittää, että tuo on vieläkin paras sarja, mitä on tehty. Näyttelijät ja käsikirjoitus huippuluokkaa ja lisäksi sarja lopetettiin ajoissa. Lähes kaikkiin hahmoihin oli saatu monia ulottuvuuksia ja katsojan aivot on jatkuvasti koetuksella, kun vastenmielisinkiin hahmoihin on käsikirjoitettu inhimillisiä piirteitä.
Sarja vain täydellisyydessään tappoi koko mafia aiheen.
Vasta nyt tajusin loppukohtauksen.
Tonyn sisko Janice oli mielestäni sarjan ärsyttävin.
Sarja jäi aikoinaan katsomatta. Nyt olen pyöritellyt pitäisikö tilata DVDnä.
Ehkä olisi mieleeni, koska pidin Kummisedästäkin on koko sarja.
Sons of Anarchy meni yli, en ehtinyt katsoa Tv ostin sarjaa 3 kautta ja murhamitta täyttyi en osta muita....
Odotan Kotiin takaisin sarjaa dvdnä.....
Kotiin takaisin alkaa ylellä uusintana 18.10. ja sen jälkeen uusia kausia eli yhteensä kaikki 4 kautta peräjälkeen
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2015/12/15/kotiin-takaisin-uusintaa-ja-uutta