Suomi on mahdollisesti vajoamassa yhtä vakavaan lamaan kuin 90 -luvun alussa mutta mitä persut tekevät? Jauhavat samoilla vanhoilla fraaseillaan "pakko"ruotsista ja maahanmuutosta, muu ei kiinnosta kun eivät kai muista poliittisista kysymyksistä mitään ymmärrä.
Persujen onnettomat touhut
onneksi oppositiossa
16109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ihan hyvä. Noista molemmat kuluttaa älyttömät määrät rahaa aivan turhaan.
Kokoomus on pitkän vastuunsa aikana ajanut Suomalaiset ahdinkoon. Yrityksiä paapotaan mutta kansa kärsii. Vihaan kokoomusta. Tuleva 10 vuoden taantuma ja tuleva massatyöttömyys ei naurata.
No ainakaan sinä et tunnu ymmärtävän asioista , varsinkaan politiikasta yhtään mitään. Mainitse yksi asia jolloin valtion hallintaa olisi suoritettu oppositiosta käsin? Typerys!
Kunhan Soini on pääministeri niin sitten alkaa kinkerit!
osoittaa vaan persujen "älykkyydestä"
ihan joutavia pakkoruotsi tai maahanmuutto, kun meillä on paljon
isompia ongelmia
mutta hei, se on sieltä oppositiosta helppoa vain uudella
Nyt tilanne on sellainen, että on puututtava jokaiseen ongelmaan. Pieneen ja isoon. Pienistä puroista kasvaa valtaisa virta..
Se, että vaikka kaikkiin epäkohtiin puututtaisiin, en silti usko että suomi tulee enää selviämään. Laiva on jo niin täynnä vettä, ettei se äyskäröimällä enää nouse.
Opettele ressukka kirjoittamaan edes pari lausetta ilman virheitä , ja tule vasta sitten huutelemaan.
eihän ne mitään tajua eikä osaa
Kokoomuksella valta ja vastuu. Kun kaikki on ryssitty niin ruvetaan haukkumaan oppositiota. Siinä teidän nulkkien valtionjohtamistaidot
on tiivistettynä.
Mutta eikös ne sdp ja kokoomus ollut niitä "vastuullisia" puolueita.
Ja persut eivät kantaneet "vastuuta", voisiko nyt joku persujen mollaaja kertoa mitä se "vastuun" kantaminen oikein on, kun edes kokoomuspoliitikko Salolainen ei ole huomannut sellaista hallituksessa...
Hei nolla !!!!!! Suomenhurrit ja somalit tulevat maksamaan tälle pas'kavaltiolle satoja miljoonia,jos ei jopa miljardeja ylimääräisiä kuluja.Lisäksi kun poistetaan kehitysapu ja lopetetaan elintasopakolaisten hyyssäys,niin maan budjetti tulee kuntoon ennenkuin huomaatkaan.
Ei riitä. Noista tulee yhteensä vasta 2-2,5mrd. Budjettivaje on 9-10 mrd vuodessa.
Turhia virkamiehiä on 300 000 - 400 000. Ehkä jopa hieman enemmän. Vielä noille turhakkeille potkut, niin budjettivaje saattaisi jopa tasoittua. Tosin taitaa olla jo myöhäistä yrittää pelastaa Suomea. Korjaukset olisi pitänyt tehdä jo 15 vuotta sitten. Silti pitäisi yrittää.
Kaikki vanhat puolueet ja niiden jäsenet pitää siirtää pois vallasta. Muuten Suomi kokee Kreikan kohtalon.
Suuri vaara että Suomi ajautuu... Afrotalouteen - Musta tulevaisuus!
- Äänestäkää kaikissa vaaleissa - Perussuomalaisia!
Persuthan on ihan turha, pellepuolue.
Kato nyt millaista sakkia se on täynnä, jotain james potkukelkkoja
ja "raittiita" sahankäyttäjiä, jonka muutenkin sekin business pyörii
täysin avukstuksilla.
Eihän niillä oo mitään osaamista eikä kokemusta mistään.
NAurettavia tyhjän huutelijoita, ja niiden jutut uppoaa vain urpoihin,
köyhiin ja vailla koulutusta oleviin hitsareihin
Kuinka kritisoida puoluetta,jolta hallitus salailee asioita
opoositiopuolueena,tulevana,pääsee kokoomuslaiset sitten maistamaan
sitä toivottavasti itse.
Yt neuvottelut,ja suomen taloudellinen tilanne tuskin kokoomuslaisen
hätähuutoa täällä pelastaa,
Typerää ylistää suomentappaja puolueita
Jos ajetaan ruotsin hurrit pois, niin tulee ryssät tilalle. Kumpi on huonompi paha?