KEHITYS APU- JARRUTTAA KEHITYSTÄ

xxmmmxxx

Kymmeniä vuosia eri Euroopan valtiot antaneet rahaa Afrikkaan kymmeniä miljardeja vuosittain ja tulos lähes nolla. Minne rahat katoaa, minkään laista kehitystä ei juurikaan huomaa, ja on toimittu kuitenkin jo kymmeniä vuosia. Siellä käy lääkäreitä ja muita työntekijöitä hakemassa kokemuksia ja elämyksiä, ja sellaisenako Afrikka halutaan pitää.
Rahan työntäminen täytyis lopettaa ja sanoa että otatte itse vastuun. Kuolonuhreja tietysti tulee, mutta se on luonnon karsintaa joka on luonnossa normaalia.
Tämä tuntuu samalta kuin pidettäisiin apinoita häkissä joille annetaan lisääntymis mahdollisuus ja virikkeitä, itse ei tarvitse tehdä mitään.

1

100

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      21
      3621
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      16
      2452
    3. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      378
      2023
    4. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      238
      1890
    5. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      27
      1631
    6. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      31
      1607
    7. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      32
      1569
    8. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      14
      1217
    9. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      67
      1192
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      12
      1081
    Aihe