TOM JA JERRYKIN LIITTYNYT MEIHIN RASISTEIHIN!

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2013081217358681_ul.shtml

Slllälailla! sanoisi Tarvajärvi! Mitähän seuraavaksi? syytetäänkö jeesustakin pian rasistiksi, ajoihan jeesus torikauppiaat kirkosta ulos kauppojaan tekemään! Eiköstä sekin voitaisi lukea rotusorroksi ja jonkun sortin rasismiksi????


Late Lapista. SSSS Ry!
5123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitään " Tom ja Jerry " -jaksoa ei saa poistaa ja näitä filmejä täytyy saada myydä ja ostaa. Liiallinen mustaihoisten mielistely on sairasta.

Äänestä
  • No nyt on kyse taas henkisestä köyhyydestä, kun suomeksi mokomia kirjoittelette!
    Ruotsia se olla pitää, jotta älyllinen näkemyksenne tulee esille!

    Äänestä

Mustamakkara.

Sen uusi nimi tulee olemaan Neutraalinvärinen makkara.

Myös Ulkomaalaisenväristä Makkaraa on ehdotettu.

Jokainenhan tietää että kaikki Makkarat ovat samanarvoisia.

Äänestä
  • Mitä tekemistä Tomilla, Jerryllä ja makkaralla on keskenään??


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

  • Late Lapista. kirjoitti:

    Mitä tekemistä Tomilla, Jerryllä ja makkaralla on keskenään??


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Jaa että päivystävä räkättirastas taas täällä ulostaa aivopierujaan. Onkos taas päästy huoneesta koneelle. Eikö hoitajat muistaneet lukita ovea ja laittaa pönkkää eteen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Late Lapista. kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2013081217358681_ul.shtml

Slllälailla! sanoisi Tarvajärvi! Mitähän seuraavaksi? syytetäänkö jeesustakin pian rasistiksi, ajoihan jeesus torikauppiaat kirkosta ulos kauppojaan tekemään! Eiköstä sekin voitaisi lukea rotusorroksi ja jonkun sortin rasismiksi????


Late Lapista. SSSS Ry!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu