Suolahdella vinkuvat

Suolahdella on niin juoppoa porukkaa että alle 10 kilometrin matka Äänekoskelle on liian pitkä sillä vaarana on että ehtii matkalla selviämään. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013081417366205_uu.shtml
250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se on totta,hyvä kun on omaalko.

Äänestä

Alkon puolesta,jos alko lakkautetaan niin kaupungin varoin pitäs sitten hommata juomat Suolahden alkoholinnauttioille

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oman Alkon puolesta. kirjoitti:

Suolahdella on niin juoppoa porukkaa että alle 10 kilometrin matka Äänekoskelle on liian pitkä sillä vaarana on että ehtii matkalla selviämään. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013081417366205_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu