Tuksun itsemurhauhkailut Tuksun omin sanoin:

Suora lainaus Johanna Tukiaisen tekstistä:
"...Jos teen itsemurhan, niin teen senkin meikattuna (kristittynä en tietenkään sitä tee, en halua ottaa riskiä, mitä tapahtuu kun kuolen.)"

Eli itsemurhaa Tuksu ei ole kristittynä missään vaiheessa edes aikonut tehdä (ei edes uskaltaisi), kaikki uhkailut ovat olleet puhdasta säälin ja huomion kerjäämistä! Siksi perhe ei niihin ole kovin vakavasti suhtautunutkaan.

No hyvä että tiedetään, miten tuleviin itsemurhauhkiin tulee suhtautua.... Niitähän on satavarmasti luvassa kun tuomiot laitetaan käytäntöön.
5293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Itsemurha nro. 1 hukuttautuminen:

http://aijaa.com/0048812299445.jpg

"En syytä ketään muita kun vihaajiani ja vihakirjeiden lähettäjiä, rakastan perhettäno ja tällä uinnilla ei ole syyttää perhettäni. Vihaan mediaa ja Heikki Lampela psykopaatti juristia. Tapan nyt itseni. Omaisuuteni kuuluu Julialle ja vanhemmilleni, myös keskustan asunnosta."

Nro 2: yöuinnin aika:

http://aijaa.com/0041612299446.jpg

"Yöuinnin aika. Toivottavasti suomalaiset ovat nyt tyytyväisiä kun halusivat niin kauan että kuolen!!!! Nyt tapan itseni, syynä ei ole sisareni ja perheeni, vaan Suomen media joka tappoi mut."

Tuksulle pukkas itsaria 12.8. illalla - jälleen:

Nro 3: ”Johannan vanhempien antamat lahjat synttäreideni kunniaksi. Ihanan näköisiä karkkipaketteja, en ole avannut yhtäkään. Jätän viestin vanhemmilleni sekä siskolleni keittiön pöydälle. En enää jaksa, olen pahoillani.”

3) http://aijaa.com/di4YPQ

Nro 4: ”Vanhempieni asettelema tausta minulle. Todella kaunista laittaa vielä näin ihana kuva synttäreideni johdosta pöydällemme, kiitos teille rakkaat!
Ei vaan olisi voinut uskoa, että tytär kuolee aiemmin kuin itse vanhemmat.
Olen pahoillani.”

4) http://aijaa.com/K6G9zY

Äänestä

Jos en itsemurhan->tietenkään en tee...Selvä. Itsemurhauhkailut ovat typerää huomionkalastelua mutta uhkailijan pitäisi niistä ymmärtää, että tarvitsee ammattiapua.

Äänestä

Vastenmielinen vosu.

Äänestä

Jos ämmä itsarin tekee niin on sitä ainakin huolella harkittu ja valmisteltu.

Vaikka eihän se sitä pysty tekemään. Se vaatii kovaa luontoa eikä juopolta huoralta sitä löydy. Uhoamaan pystyy kuka tahansa.

Äänestä
  • Tekeehän se sitä jo, hitaan kaavan mukaan. Ikuista glamour-elämää ei saa, vaikka kuinka säilöis itteensä spriihin ja löis lateksia naamaansa. Ylipaino, sekakäyttö ja hurja elämäntapa ennaltaehkäsee tuksuttimen 40-vuotissynttärit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


daniel9 kirjoitti:

Suora lainaus Johanna Tukiaisen tekstistä:
"...Jos teen itsemurhan, niin teen senkin meikattuna (kristittynä en tietenkään sitä tee, en halua ottaa riskiä, mitä tapahtuu kun kuolen.)"

Eli itsemurhaa Tuksu ei ole kristittynä missään vaiheessa edes aikonut tehdä (ei edes uskaltaisi), kaikki uhkailut ovat olleet puhdasta säälin ja huomion kerjäämistä! Siksi perhe ei niihin ole kovin vakavasti suhtautunutkaan.

No hyvä että tiedetään, miten tuleviin itsemurhauhkiin tulee suhtautua.... Niitähän on satavarmasti luvassa kun tuomiot laitetaan käytäntöön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu